Астрономи виявили нову екзопланету

jupit

Використовуючи вимірювання радіальної швидкості, астрономи з Японії та Китаю виявили нову екзопланету, що обертається навколо гігантської зірки типу G. Новознайдений інопланетний світ за масою схожий на Юпітер, але набагато гарячіший за найбільшу планету Сонячної системи. Про відкриття повідомляється в статті, опублікованій 12 листопада на сервері попередньої обробки arXiv.

Метод радіальної швидкості (RV) для виявлення екзопланети заснований на виявленні коливань швидкості центральної зірки через зміну напрямку гравітаційного тяжіння від невидимої екзопланети, коли вона обертається навколо зірки. Завдяки цій методиці на сьогодні виявлено понад 600 екзопланет.

Тепер група астрономів на чолі з Хуан-Юй Тенгом з Токійського технологічного інституту в Токіо, Японія, повідомляє про відкриття нової гігантської планети в результаті вимірювань RV за допомогою спектрографа Ешелле з високою дисперсією (HIDES) в астрофізичній обсерваторії Окаяма. (OAO) в Японії. Планета обертається навколо глибоко розвиненої гігантської зірки типу G із сонячною масою, відомої як HD 167768, розташованої на відстані приблизно 353 світлових років від нас.

«Для HD 167768 RV ми могли виявити сильний сигнал через 20 днів, що вказує на регулярні зміни в часовому ряді», — пояснюють дослідники.

За оцінками, щойно виявлена ​​екзопланета під назвою HD 167768 b має масу щонайменше 0,85 маси Юпітера. Він обертається навколо свого господаря кожні 20,65 дня на відстані приблизно 0,15 астрономічних одиниць. Розрахована рівноважна температура цієї планети 1874 К.

Завдяки своїм параметрам автори статті класифікували HD 167768 b як «теплий Юпітер». Виявилося, що планета має один із найкоротших орбітальних періодів серед тих, які будь-коли знаходили навколо глибоко розвинених зірок за допомогою методів радіальної швидкості. Головна зірка HD 167768, вік якої оцінюється в 5,3 мільярда років, належить до спектрального типу G8 III, має масу приблизно 1,08 маси Сонця та майже в 10 разів більша за Сонце. Він має ефективну температуру 4851 К, а його металічність знаходиться на рівні -0,75.

З огляду на те, що очікується, що HD 167768 підніметься на гілку червоного гіганта, астрономи прогнозують, що її планета буде поглинена за відносно короткий час в астрономічному вимірі. Аналізуючи еволюцію орбіти, вони підрахували, що HD 167768 b буде поглинена зіркою, що розширюється, приблизно через 150 мільйонів років. Дослідники також припускають, що в системі HD 167768 можуть бути принаймні дві інші планети, які досі не виявлені. Це припущення ґрунтується на двох додаткових регулярних варіаціях, визначених у вимірюваннях RV.

«На періодограмі залишків є два додаткові сигнали на 41 день і 95 день з FAP [імовірність помилкової тривоги] трохи нижче 0,1 відсотка, що свідчить про можливих додаткових супутників у системі», — зазначають вчені.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter