IBM запустила Osprey — свій найпотужніший квантовий комп’ютер на 433 кубіти

IBM

Корпорація International Business Machines (IBM) планує розширити свої квантові комп’ютери до понад 4000 кубітів до 2025 року, але поки пропонує значно менші системи.

Наразі IBM оголосила про випуск свого квантового процесора Osprey з 433 кубітами (випущений у 2021 році процесор Eagle мав 127 кубітів). Компанія продовжує свій повільний, але правильний рух до застосування квантових процесорів у реальному житті.  

“Ми постійно розширюємо та вдосконалюємо наші квантові технології в апаратному та програмному забезпеченні, а також у класичній інтеграції, щоб вирішувати найскладніші завдання нашого часу спільно з нашими партнерами та клієнтами по всьому світу. Ця робота стане основою для майбутньої епохи квантових суперкомп’ютерів”.

Даріо Гіль, старший віцепрезидент IBM та директор з досліджень.

“Квантова” дорожня карта IBM включає два додаткові етапи — створення процесорів Condor на 1121 кубітів і Flamingo на 1386 кубітів у 2023 і 2024 роках, перш ніж компанія вийде на 4000 кубітів з процесором Kookaburra у 2025 році. IBM запустила свій найпотужніший квантовий комп'ютер Osprey на 433 кубіти

Загалом компанія змусила цю дорожню карту працювати — зокрема успішними спробами збільшення кількості кубітів у процесорі. Але завдання полягає ще у збільшенні часу когерентності та зниженні рівня шуму.

IBM запустила свій найпотужніший квантовий комп'ютер Osprey на 433 кубіти

Сьогодні IBM також докладно розповіла про Quantum System Two – по суті, квантовий мейнфрейм, який зможе розмістити кілька квантових процесорів та інтегрувати їх в єдину систему з високошвидкісними каналами зв’язку. Систему планують запустити до кінця 2023 року.

За даними Reuters в IBM наразі є 20 квантових комп’ютерів по всьому світу, до яких клієнти можуть отримати доступ через хмарний сервіс.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter