Вчені підрахували, скільки мікропластику з'їдають сині кити

97 main v1667408138

Більшість пластику тварини споживають разом зі здобиччю. Американські вчені підрахували, що сині кити з'їдають до 10 мільйонів частинок мікропластику на день. Ці дані означають, що забруднення довкілля становлять більше загрози для цих тварин, ніж вважалося раніше, повідомляє Science Alert.

У ході дослідження вчені поставили маячки на 191 синього, горбатого кита та полосатика фінвала, які мешкають біля узбережжя Каліфорнії. Зазвичай кити годуються на глибині від 50 до 250 метрів. За словами Ширела Кахане-Раппорта, дослідника Каліфорнійського державного університету, тут спостерігається найвища концентрація пластику у воді.

Після цього вчені оцінили кількість їжі, яку з'їдали кити, і побудували три різні моделі. За найбільш ймовірного сценарію сині кити з'їдали до 10 мільйонів частинок мікропластику на день. За 90–120-денний щорічний нагульний сезон це понад мільярд частинок на рік.

Найбільша тварина, яка будь-коли жила на Землі, ймовірно, є і найбільшим споживачем пластику. Вчені вважають, що сині кити з'їдають приблизно 43,6 кілограми мікропластику на день. Горбаті кити, за оцінками вчених, з'їдають чотири мільйони фрагментів мікропластику на день.

Може здатися, що більшу частину пластику кити споживають разом з водою, але дослідження показало, що це не так. Близько 99% мікропластику тварини з'їдають разом зі здобиччю, він вже міститься у ній.

Вчені відзначають, що ця обставина має турбувати людей, оскільки ми також їмо рибу, яка живе в морі, а отже, споживаємо мікропластик разом з нею.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter