Стрибки напруги в мережі: як врятувати техніку

162408

Стрибки напруги в мережі відбуваються постійно через ракетні атаки росіян на Україну.

В результаті стрибків напруги в мережі: горить проводка на щитках у під’їздах та виходить з ладу техніка. Та навіть якщо видимої проблеми немає, всі електроприлади через струм, що скаче, поступово виходять з ладу

Ваша техніка вже псується, хоч ви про це не знаєте

Будь-яка техніка саме при включенні споживає більше електроенергії, ніж при стабільній роботі. Після запуску електропостачання в квартирах по всій країні одночасно включаються і телевізори, освітлення, холодильники, інші прилади. В результаті відбувається різкий стрибок напруги. Енергетики постійно звертаються до населення із проханням вимикати всі електроприлади після відключення та підключати їх лише протягом півгодини в такій послідовності:

  • спочатку той прилад, який плануєте використовувати,
  • потім холодильник,
  • гаджети для підзарядки тощо.

Через нехтування цього правила псується техніка, енергетики змушені закладати високу потужність для запуску електроенергії, відбуваються замикання в щитках. 

Утримати стабільну напругу в умовах пошкодження енергосистеми та постійних відключень складно. 

Тому часто при включенні електромережі замість 220В в квартири можуть подати  170-260В. Якщо ж виходить з ладу нульовий провідник, напруга може підскочити вище 300В. Деякі прилади через це миттєво виходять з ладу, навіть якщо вона була в режимі очікування. Наприклад духові шафи, мікрохвильовки чи телевізори, які підключені до мережі постійно. Електрики наголошують, що навіть якщо ваша техніка відносно стабільно працює, через перепади напруги термін її служби скорочується.

Дотримання простих порад (відключення електроприладів з мережі, поетапне підключення) може дозволити значно знизити ризик псування техніки. Більше того, короткі замикання – ризик займання в будинку. Крім цього, необхідно пам’ятати про режим економії струму.

Правил економії дотримуються не всі українці. Логічно, що при низькій температурі повітря люди почали користуватися електричними обігрівачами. Це допустимо за певних умов. Обігрівати лише одну кімнату в квартирі в період найменшого навантаження на мережу – вночі.

Варто запросити спеціаліста, який перевірить щитки у багатоквартирному будинку. В будинках, які будувалися 20 і більше років назад діяли старі норми і електричні мережі будували з урахуванням невисокого споживання. Подбайте про це.

1 1 1 1 1 Рейтинг 1.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter