Як правильно зберігати шини, щоб не викинути їх у наступному сезоні

TtJQheF58ThwRgRI5Ai2K5UwzxKF65ssoDr4wykP

Правильне зберігання шин – запорука їхньої стабільної та безпечної експлуатації. Неправильне зберігання спричиняє руйнування покришок і втрату їх якостей, а втрата основних характеристик знизить рівень безпеки на дорозі.

Всі автовласники знають, що неправильні умови утримання набору гуми, що не використовуються, можуть призвести до непридатності автошин всього за один сезон. В ідеалі зберігання шин краще всього довірити спеціалізованим підприємствам, які приймають гуму на сезонне заощадження, проте можна розглянути також варіант зберігання гуми і в домашніх умовах.

Так, перш за все потрібно зробити все необхідне для попереднього етапу зберігання шин

Перед зберіганням гуму потрібно очистити, прибравши з протекторів сміття та дрібні камінці, та вимити її. Кожну шину необхідно витерти насухо і дати залишкам вологи повністю випаруватися, адже інакше через якийсь час краплі рідини можуть спровокувати появу плісняви ​​на поверхні.

Далі перевіряємо шини на предмет порізів, тріщин та інших ушкоджень. Для очищення можна використовувати спеціальні засоби. Вони захистять гуму від розтріскування та розсихання.

Паковувати шини найкраще не в поліетиленові пакети, а в мішки, виготовлені з натуральних матеріалів або спеціальні текстильні чохли. Це забезпечить покришкам настільки необхідне провітрювання, а в пакетах з часом може утворюватися конденсат і підвищена вологість погіршить якість гуми.

Шини повинні зберігатися в сухому, закритому від сонячних променів, при температурі від +10 до +25 °С. Не рекомендується зберігати автомобільні шини поблизу джерел тепла – труб, батарей, генераторів тощо. Приміщення має бути добре вентильованим, а вологість повітря складатиме не більше 50-60%.

До речі, перед тим як зняти шини з дисків, потрібно написати на них маркером вказівку того, де ця шина стояла. Наприклад, праве переднє колесо - "ПП", а заднє ліве - "ЗЛ" і таке інше. Після певного циклу ці шини можна буде замінити з розрахунку залишкової висоти їх протектора.

 
Важлива умова для правильного зберігання шин – їхнє становище. Так, гума на дисках і гума без дисків зберігаються у різних положеннях.
 
Згідно з ГОСТом, шини з шириною профілю до 205 мм включно зберігають у горизонтальному положенні один на одному у штабелях висотою не більше 2 м, а шириною профілю 215 мм і більше – у вертикальному положенні (на ребрі) в 1-4 ряди.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter