Пятно контакту автомобільної шини. Різновиди та особливості

2487812

Власники машин знають, що при керуванні автомобілем необхідно стежити за багатьма важливими деталями. Одним із таких елементів є пятно контакту автомобільної шини. У цій статті ми розглянемо різновиди та особливості.

Що таке пятно контакту автомобільної шини?

Пятно контакту – це область поверхні гуми, яка контактує з дорожнім покриттям. Чим вона більша, тим краще зчеплення з дорогою та керованість авто.

Пятно контакту гуми

Різновиди пятно контакту

Буває різні форми та розміри. Все залежить від типу автошини, індексу навантаження та швидкості руху.

Широке пятно контакту

Як випливає з назви, має ширшу форму. Часто зустрічається на спортивних автомобілях, оскільки наділяє більш точним керуванням та підвищеною стійкістю на поворотах. Забезпечує менший зношування шини, що збільшує її термін служби, проте підвищує витрату палива. До широких відносять популярний розмір 225/45 17.

Вузьке пятно контакту

Характеризується вузькою та довгою формою. Використовується на більшості повсякденних автомобілів, оскільки він забезпечує найкраще зчеплення з дорожнім покриттям, особливо на мокрій або слизькій поверхні. Покращує керованість, знижує шумність гуми та витрату палива. Яркий приклад вузького розміру 185/65 15.

Особливості

Пятно контакту не є постійною величиною і може змінюватись в залежності від умов експлуатації автошини. Наприклад, при русі на сухій дорозі площа контакту з дорогою буде більшою, ніж на мокрій дорозі. При гальмуванні площа контакту деформується та збільшується, що підвищує стійкість автомобіля.

Основні чинники - це розмір коліс, тиск і якість дорожнього покриття. Недостатній тиск або низька якість дорожнього полотна може призвести до зменшення стійкості транспорту, що збільшує ризик аварії.

Фундаментальною особливістю, що надає велике значення на характеристики, є крок протектора.

Крок протектора – це відстань між елементами малюнка на протекторі гуми. Чим менший крок протектора, тим краще зчеплення на сухій поверхні, але при цьому збільшується шумність шини. Чим більший крок протектора, тим краще зчеплення на мокрій поверхні, але знижується стійкість на поворотах.

Ще однією важливою особливістю є жорсткість шини, з посиленою боковиною, менше деформуються і мають вужчі пятно.

Пятно контакту - це важливий нюанс у формуванні загальної картини безпеки машини. Стійкість транспорту на дорозі визначається за рахунок контакту коліс з асфальтом, а розмір та форма стоять на чолі параметрів.

 

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter