5 найголовніших правил, які має знати кожен водій-початківець

aaa6

Багатьом водіям, що тільки отримали права здається, що вся дорога під їх колесами і після автошколи їм відомо про всі можливі ситуації. Така впевненість часто змушує новачків потрапляти у небезпечні ситуації, а іноді навіть призводить до пошкодження автомобіля або травм. Цих порад мають дотримуватися і досвідчені водії, адже досвід та впевненість далеко не завжди забезпечать безпеку за кермом

Аби уникнути аварійних та стресових ситуацій, потрібно дотримуватися базових правил. Виконуючи перелічені пункти ви будете впевнені, що доїдете до точки призначення із задоволенням та комфортом.

1. Перевірка перед поїздкою

Перед кожною поїздкою слід перевіряти основні системи автомобіля. Вона не займе більше десяти хвилин, зате ви будете знати, що ваше авто не підведе вас.

Перед дорогою потрібно перевіряти:

  • Роботу звукового сигналу. З ним набагато простіше уникати аварійних ситуацій, ніж без нього.
  • Гальмівну систему. Кілька натискань на педаль гальма під час початку руху застрахують вас від неприємностей. Зверніть увагу, чи не змінилася її жорсткість і не з'явився вільний хід.
  • Вихлопну систему. При порушенні її герметичності змінюються звук і запах вихлопу, починає розгойдуватися стрілка тахометра.
  • Колеса. Іноді шини без видимої причини можуть спускати повітря, а різний тиск в колесах порушує керованість і стійкість автомобіля.
  • Рульову систему. При порушенні роботи підсилювача керма може помінятися жорсткість управління, а вільний хід рульового колеса може з'явитися навіть на автомобілях без підсилювача.
  • Рівень рідин. Рівень масла необхідно перевіряти до запуску двигуна, така перевірка буде більш точною з-за того, що холодна рідина стікає повільніше розігрітої. Звертайте увагу не тільки на кількість охолоджуючої рідини, але і на її якість, пам'ятайте, що брудний антифриз погано справляється зі своєю роботою і вимагає заміни.

2. Прораховуйте ситуацію

Заздалегідь прораховуйте маршрут, швидкість руху і ряди, в яких вам належить рухатися. Зведіть до мінімуму кількість перестроювань з одного ряду в інший. Під час їзди намагайтеся оцінювати ситуацію на кілька секунд вперед.

3. Уникайте паркування за великими автомобілями

За можливості намагайтеся не залишати свою машину за вантажівками, автобусами та іншими великогабаритними транспортними засобами під час паркування.

Їх водії можуть не помітити ваше авто і пошкодити його. Краще залиште автомобіль в іншому місці або припар куйте на безпечній відстані, щоб водій вантажівки зміг помітити вас.

4. Уникайте калюж

За можливості уникайте калюж, адже крім порушення поганої керованості, вони можуть приховувати в собі ями, втоплені в асфальті каналізаційні люки або камені. Якщо об'їхати калюжу немає можливості – намагайтеся проїхати її якомога акуратніше.

5. Правильно поступайтеся дорогою пішоходам

Це звучить банально, проте дуже важливо. Пропускаючи пішоходів, оцінюйте ситуацію на трасі. Не забувайте, що різко пригальмувавши, ви ризикуєте підставити свій автомобіль під удар машини, що їде позаду. Скидайте швидкість перед пішохідними переходами завчасно. Також намагайтеся убезпечити пішоходів від проїжджаючих поруч автомобілів.

Дотримуючись маленьких, проте обов’язкових правил, ви відчуєте впевненість під час кермування та швидше перейдете до ролі досвідченого і відповідального водія.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter