Zapravka do polnog

Після стабільних цін на ринку пального на початку листопада, в Україні зросла вартість дизельного пального та бензину А-95. Видання «Pro Гроші» розповідає, як змінились ціни на дизпальне та бензин А-95.

Зростання цін на пальне

З початку листопада вартість дизельного пального зросла на 75 копійок, наразі середня ціна такого пального становить 50,75 грн/л. Також здорожчав бензин А-95 на 25 копійок, тепер він в середньому коштує 40,50 грн/л. Проте зафіксували здешевшання бензину А-92 на 50 копійок – до 40,5 грн/л.

Ціни на дизпальне в різних регіонах країни

На півдні України дизпальне продавали найдешевше, оптова ціна коливалась у межах від 48,5 грн/л до 51 грн/л. В інших регіонах країни така ситуація:

  • захід – 49-51 грн/л;
  • північ та центр – 49-52 грн/л.

В Україні очікується прибуття кількох дизельних танкерів. Це може трохи змінити цінову ситуацію на півдні та в інших регіонах країни. На ринку пального стає проблематичним знайти вільні партії ресурсу, на це впливає початок формування запасів у Європі через запровадження ембарго на російські енергоносії.

Що може змінитись на ринку пального

Головний редактор, аналітик «НафтоРинку» Олександр Сіренко у коментарі сайту Pro Гроші розповів, що оптова ціна на бензин і дизель може знизитись, оскільки зросла пропозиція через нарощування імпорту. Але ціна для споживача навряд зміниться.

Через те, що у світі впали котирування, відбулись зміни на ринку дизельного пального. Відносно дешево котирувалась нафта, і відповідно, нафтопродукти продавались дешевше, ніж 1 000 доларів за тонну в Європі. Деякі оператори змінили ціни, але несуттєво, і це ніяк не вплинуло на загальну картину.

Поки що невідомо, яким буде майбутнє вагомого гравця, який має 400-500 заправок в Україні, тому що він впливовий не тільки по бензину і дизпальному, а і по скрапленому газу. Якщо така мережа зникне, то це помітять всі. Раніше такий оператор впливав на ціни на пальне, однак, невідомо що буде зараз, якщо там буде пусто, або ціни підуть догори.