Автофіксація порушень правил дорожнього руху не завжди законна: водіям підказали важливий момент

EB31270D 4A59 4090 824D BF8E4A1DAACD

Якщо за допомогою автоматичної фіксації швидкості руху було зафіксовано порушення водія, проте він не був про це проіформований така постанова вважається незаконною.

Варто зазначити, що відповідно до частини 1 статті 40 Закону “Про національну поліцію” для забезпечення публічної безпеки та порядку поліція може використовувати автоматичну фото і відеотехніку. Проте важливо, щоб водій бачив інформацію про розміщення автоматичної фото і відеотехніки.

Саме для цього у ПДР передбачено спеціальний дорожній знак 5.76 “Автоматична відеофіксація порушень Правил дорожнього руху”, який власне і інформує про можливу автоматичну фіксацію швидкості руху за допомогою спеціальних технічних засобів.

Так, у спірному випадку порушення цього правила ПДР, водій швидше за все буде виправданий, оскільки він має бути проінформований про здійснення фото чи відеозйомки його автомобіля і саме поліція має це довести.

Тож, автоматична фіксація перевищення швидкості може здійснюватися лише у разі встановлення попереджувального дорожнього знаку 5.76 “Автоматична відеофіксація порушень Правил дорожнього руху”. Якщо ж такого знаку не встановлено, то штраф за перевищення швидкості є неправомірним.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter