Краматорський художник став автором нової поштової марки «ВІЛЬНІ. НЕЗЛАМНІ. НЕПЕРЕМОЖНІ».

300575244 1215906915810060 2466181709325564716 n

«Укрпошта» до 31-ї річниці Незалежності України випустила набір «Вільні. Незламні. Непереможні». До поштового блоку увійшла марка з українським воїном та шість ілюстрацій, які показують останні шість місяців великої 8-річної війни українського народу з окупантами.

Блок виконано у графічному стилі. Центральний об’єкт блоку – поштова марка з образом українського захисника, який уособлює мужність і незламність українського воїнства в боротьбі за незалежність своєї країни. Поштова марка оформлена в кольорах національного прапору України. Полігональний стиль, у якому виконані ілюстрації, додає поштовому блоку сучасного вигляду і використовується на поштовій продукції Укрпошти вперше.

Ілюстрації блоку виконані у вигляді чорно-білої хроніки з окремими кольоровими акцентами. Кожна з ілюстрацій - це окремі трагічні історії українців, які відбулися в різний період воєнного часу в різних регіонах України. Вони об’єднані між собою одним словом - «ВІЙНА»:

  1. Жінка, що стоїть у багатоповерхівці на уламках зруйнованої квартири.
  2. Мама з дитям, що переховується від ракетних ударів у метро.
  3. Дівчинка перед грудою згорілих цивільних авто.
  4. Драматичний театр в Маріуполі з сигнальним написом «ДЕТИ», який став останнім прихистком для багатьох українців.
  5. Скит всіх святих у Святогірську, який було закладено у 1912 році який згорів від рук орків
  6. Дитячий возик, кинуті валізи і іграшки – Краматорської трагедіі на залізничному вокзалі

Автор поштового блоку – молодий український дизайнер з Краматорська Антон Хрупін. Його співпраця з поштовим оператором розпочалася після того, як Антон відправив на конкурс ескізів одну зі своїх робіт. Після цього він отримав пропозицію від компанії розробити ескізи поштової продукції воєнного часу.

Журналісти нашого видання поспілкувалися з автором нової марки та взяли у нього невеликий коментар.

photo 2022 08 22 14 09 29

Розкажіть трохи про себе.

Мені 33 роки. Маю найчарівнішу дружину та двох діточок. Я уроженець Краматорська. Переїзд планували ще до вторгнегня орків. Але вагались обираючи місто (Харків чи Київ). Но спочатком повномасштабне вторгнення вибір був очивидним. І я з сім'єю переїхав у Київ.

Ви робили дизайн сам чи є люди, які вам допомагали?

Дизайн робив сам, але дуже вагомий внесок зробила Наталія Мухіна (начальниця управління філателістичною продукцією Укрпошти). Ми удвох думали над сюжетами та образами. Дуже їй за це вдячний.

Чи є у вас вже задуми на поштову марку на честь дня перемоги?

Щодо марки до Дня перемоги, ще не думав! Давайте робити все для скорійшого наближення цього дня, а потім будемо думати!)

Коли закінчиться війна ви плануєте повернутися до Краматорська?

Краматорськ назввжди залишиться містом дитинства, містом, де поховані бабці та дідусі. Він ніколи не відпустить назавжди, але мене вабить столиця. В мене багато планів та амбіцій, для реалізації яких я маю бути в Києві. Але, неодмінно, відсвяткуємо перемогу в Краматорську, в улюбленій кав‘ярні з близькими людьми.!

Колектив "Восточного проекту" пишається нашим земляком та бажає йому успіхів та мирного неба.!

Тираж поштового блоку – 1 млн примірників. Номінальна вартість блоку – 60 грн. До блоку також випущено конверти «Перший день» і немарковані художні конверти.

300804681 1406188596544418 9082511865549538324 n

Придбати поштовий блок та конверти можна починаючи з 24 серпня у міських відділеннях Укрпошти по всій країні, але не у всіх відділеннях вона є в наявності. Тому ви можете придбати її на офіційному онлайн-магазині Укрпошти. Крім того, новий поштовий випуск традиційно продаватиметься на офіційних онлайн-магазинах Укрпошти на маркетплейсах PromKasta, Rozetka (марки) та Rozetka (мерч), eBay та Amazon.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 2 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter