flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

Депутати Краматорської районної ради розглянули питання, щодо подальшої роботи та розвитку Славкурорту

 
kramatorstka rajonna rada
 
14 квітня 2021 року у залі засідань Краматорської районної ради відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань адміністративно-територіального устрою, регулювання земельних відносин, аграрної політики, земельних ресурсів з розгляду депутатського запиту щодо звернення генерального директора ДП «СКРЦ «Слов’янський курорт» Наталії Солохи. Про це повідомляє Краматорська районна рада у Фейсбуці.
 
"До роботі в роботі комісії долучилися голови постійних депутатських комісій районної ради Ольга Рашевська та Сергій Спаситель. голова Краматорської районної ради Сергій Моховик. Були запрошені депутати районної ради, що подали депутатський запит, заступник директора регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» Лілія Рудіч, представники Краматорської райдержадміністрації та Слов’янської міської ради, начальник Слов’янського РЕМ АТ ДТЕК Донецькі електромережі Віталій Колесник та директор ДП «СКРЦ Слов’янський курорт» ПрАТ Укрпрофоздоровниця Наталія Солоха, яка спілкувалася з членами комісії в режимі відеоконфереції.
 
Відкриваючи засідання постійної комісії Ігор Редкокаша, голова комісії з питань адміністративно-територіального устрою, регулювання земельних відносин, аграрної політики, земельних ресурсів, зазначив: «… На сьогодні немає жодної людини не тільки в Краматорському районі, Донецькій області, а навіть в Україні в цілому, яка б не знала, що на Донбасі є Слов’янський курорт з унікальними ресурсами і багаторічним досвідом успішної роботи.
 
Це один із найважливіших об’єктів для соціально-економічного розвитку регіону.
Слов’янський курорт має багатовікову історію. Його розвиток почався майже двісті років тому. Ще з 1827 року мулові грязі солоних озер використовували лікарі в медичних цілях, а в кінці 19 століття була побудована перша грязелікарня і слава про Слов’янський курорт рознеслася по всьому світу. В середині двадцятого століття було побудовано три санаторії і відтоді Слов’янський курорт став всесоюзною оздоровницею. В 2011 році прийнято Закон України, відповідно до якого Слов’янський курорт набув державного значення.
 
Санаторій «Слов’янський» на сьогодні є єдиним санаторієм в Україні, де можуть приймати людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Потребу у санаторно-курортному лікуванні в нашій країні за цим профілем потребують близько 1, 5 млн чоловік. Більше 5% українців мають інвалідність, біля 2% дітей мають обмежені фізичні можливості. Оздоровчий курорт був розрахований на 1132 місця, в санаторному курорті працювало близько тисячі співробітників. Це такі позитивні моменти, які вже на сьогодні стали історією розвитку Слов’янського курорту. На жаль, події 2014 року внесли свої корективи і на даний час ми маємо той факт, що територія курорту знаходиться у жахливому стані, санаторії не працюють, курорт має великі боргові зобов’язання.» Саме на розгляд цих значущих проблемних питань і була спрямована увага членів комісії та запрошених.
 
В своєму зверненні до депутатів районної ради директор ДП «СКРЦ Слов’янський курорт» ПрАТ Укрпрофоздоровниця Наталія Солоха окреслила чотири питання, а саме :
1. виділення Підприємству земельної ділянки та розташування на ній природоохоронних об’єктів, а також законності вилучення земельних ділянок із її території для проведення будівельних робіт іншими фізичними та юридичними особами;
2. законності дій посадових осіб держслужби щодо незаконних вимог із нарахування та подальшому стягнення коштів із рахунків підприємства, платежів за землю і майно , 75 % від яких використовували за період 2014-2019 років військові частини, внаслідок чого сума нанесених збитків склала більше 37 млн гривень;
3. виділення бюджетних коштів Підприємства на охорону, утримання пам’ятників природи у тому числі на вивезення відходів, влаштування спртивних майданчиків, доріжок,відновлення земельних насаджень, охорону території,очищення водних об’єктів ;
4. «рейдерських» захоплень майна зокрема електро, водо комунікацій, каналізаційних мереж.
 
Всі питання були детально розглянуті і члени постійної комісії відзначили, що розвиток Слов’янського курорту вкрай важливий, але законних повноважень щодо впливу на приватне підприємство «Укрпрофоздоровниця», яке є власником ДП «Слов’янський курорт», районна рада не має. А проблеми курорту витікають саме за причини відсутності належного фінансування. Відповідно до повноважень комісія ухвалила рекомендації, згідно яких запропоновано директору ДП «Слов’янський курорт» Наталії Солохі вийти з пропозицією до Власника- ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» розробити деталізований стратегічний план відновлення та розвитку курорту з визначенням можливих джерел фінансування, розглянути питання щодо впровадження механізму приватно-державного партнерства, організувати систему охорони території, більш детально розібратися із ситуацією стосовно майна та привести земельні відносини у відповідність до вимог законодавства.
 
А ще депутати відзначили, що питанням розвитку курортів, які мають державне значення, повинна більше приділяти уваги держава, тому і народні депутати, і громадськість не повинні бути сторонніми спостерігачами, а більш активно перейматися проблемами своїх виборців та жителів".
1 1 1 1 1 3 голосов


Добавить комментарий

evgenia

top5

Будете ли вы вакцинироваться от коронавируса?

Погода:

15°C
Краматорск

Влажность 63%

Ветер 0 м/с

Давление 756 мм

Курс валют НБУ на 13.05.2021:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта