flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

Загрязнение воды в Донецкой области: что известно на сегодня

voda s margancem

На брифинге по ситуации с коронавирусом директор департамента жилищно-коммунального хозяйства Сергей Гончаренко рассказал о ситуации с качеством питьевой воды в области и в реке Северский Донец, которая является источником питьевой воды для почти 4 млн. жителей Донецкой области.

«З 21 грудня минулого року почали лабораторії компанії «Вода Донбасу фіксувати збільшення змісту амонію у воді річки. Після цього компанія відкоригувала технологічний режим на своїх очисних та фільтрувальних станціях, так само вчинили фільтрувальні станції по області. Завдяки цьому вода подається в державних санітарних нормах.

З метою виявлення причин різкого зростання амонію у воді, компанією було проведено збір проб у річці Сіверський Донець  в напрямку до Харківської області. Виявилося, що  джерелом забруднення є вода річки Уда, яка є притоком річки Сіверський Донець.  

Після проведеного аналізу, найбільш вірогідним джерелом забруднення є міські очисні споруди №2, так звані Безлюдівські очисні споруди Харківводоканалу, підприємства «Харківводовідведення».

14 січня було проведено нараду Сіверсько-Донецького басейнового управління, на якому були прийняті управлінські рішення, а також звернення до Харківської держадміністраціі та управління екології з цього питання. Донецька обласна адміністрація також написала відповідні звернення.

Всі фільтрувальні станціі водоканалів працюють у штатному режимі. Є запас реагентів. Так, дійсно, їх використання значно збільшилося. Застосовується перманганат калію, який дає рожевий окрас води. Але це дозволяє втримати показник амонію вже у питній воді у межах допустимих норм (не плутати з річною водою).

Фоновий показник змісту амонію перевищений, але знаходиться у межах гранично допустимих концентрацій».

1 1 1 1 1 4 голосов

Добавить комментарий

evgenia

Вакцинация от коронавируса: что вы уже сделали?

Погода:

3°C
Краматорск

Влажность 84%

Ветер 0 м/с

Давление 746 мм

Курс валют НБУ на 03.12.2021:

RUB 1 RUB 0.37034
USD 100 USD 27.2933
EUR 100 EUR 30.9438

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта