На Донеччині чотирьом так званим суддям, яких призначено указом президента рф, повідомлено про підозру

1

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури чотирьом громадянам заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у 2022 році троє діючих та одна колишня помічниці суддів добровільно залишились у захоплених збройними силами рф населених пунктах Маріупольського району. Звільнившись з посад в Україні, вони почали співпрацювати з органами окупаційної влади та вже у вересні 2023 року згідно з указом президента держави-агресора стали «суддями». Підозрювані обійняли псевдопосади в незаконно створених районних судах: двоє маріупольчанок - в «орджонікідзевському» й «іллічівському», а мешканки селищ Нікольське і Мангуш – у «першотравневому» та «володарському».
Отримавши підвищення від ворога, так звані служительки Феміди засуджують громадян України за законами рф. Крім того, ухвалюють незаконні рішення у політичній, майновій й господарській сферах.
Наразі підозрювані переховуються від слідства на тимчасово непідконтрольній Україні території.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Краматорську. Максимальне покарання - 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскацією майна.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter