Українська документалка про Маріуполь здобула приз глядацьких симпатій на кінофестивалі Санденс

248462

Місто-примара, місто справжніх героїв – маріупольців, ніколи не буде забутим.

Український документальний фільм "20 днів у Маріуполі" отримав нагороду глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Санденс, передає Sundance Film Festival.

Стрічка фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає про перші дні повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави. Найжахливіші події відбулися у квітучому сучасному портовому місті Маріуполі, що на Сході України. 

Понад місяць у місті тривали бої, в результаті яких загинули тисячі мирних мешканців. Близько 80% будівель зруйновано. Місто-примара, місто справжніх героїв – маріупольців, які попри важкий період продовжують жити і вірити у безхмарне майбутнє.

Автори фільму показали Маріуполь до і після війни, відобразили бомбардування міста, зруйновані пологовий будинок і Драмтеатр.

"Ці кадри широко розповсюджені в ЗМІ. Вони не лише документують смерть і руйнування – трупи на вулицях і братські могили, бомбардування багатоквартирних будинків і пологового відділення, відчай лікарів через дітей, яких вони не врятували, – а й спростовують російську дезінформацію", – йдеться в описі стрічки.

На кінофестивалі фільм представлено у конкурсній програмі World Cinema Documentary Competition. Також у конкурсі бере участь ще один фільм українського виробництва – "Залізні метелики" Романа Любого. Фільм відображає правду про жахливу долю літака MH17, який було збито над Торезом.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter