Пояснення щодо процедури встановлення тарифів

material 1601900595901 name 1601900632527

У зв’язку великою кількістю звернень та ажіотажем, який було викликано щорічною процедурою формування та встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго», повідомляємо:

29 квітня 2022 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану» (далі – Постанова 502).

Пунктом 1 цієї постанови, що набирає чинності з 1 червня 2022 року, рекомендовано органам, уповноваженим встановлювати тарифи, протягом дії воєнного стану в Україні, але не раніше завершення поточного опалювального періоду, не підвищувати тарифи на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, для населення та застосовувати їх до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року.

Водночас, відповідно до вимог діючого Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги», суб’єкти господарювання зобов’язанні щорічно (до 1 липня) подавати уповноваженому органові відповідної територіальної громади, на території якої провадиться діяльність, заяву і розрахунки тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води на планований період з метою їх встановлення на рівні економічно обґрунтованих витрат.

Також, відповідно до Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018р. №130, суб’єкти господарювання зобов’язані сповіщати споживачів щодо проведення відповідної процедури шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційному сайті, рахунках та за допомогою інших шляхів інформування.

З огляду на вищенаведене, ОКП «ДТКЕ» виконало свої обов’язки у відповідності до чинного законодавства щодо надання до 01 липня 2022 року до уповноваженого органу – Донецької обласної державної адміністрації, військової адміністрації (далі – уповноважений орган), заяви та розрахункових документів тарифів на теплову енергію, послугу з постачання теплової енергії і постачання гарячої води на рівні економічно обґрунтованих витрат та здійснення інформування споживачів.

В свою чергу, уповноважений орган, після перевірки розрахунків, приймає рішення щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів та, враховуючи рекомендації Постанови 502, застосування тарифів на комунальні послуги до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року.

Слід зауважити, що у минулому році, відповідно до укладеного Меморандуму, розпорядженням уповноваженого органу було прийнято рішення для споживача (населення) про встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію і відповідні комунальні послуги, та також про застосування тарифів на рівні тарифів, які були на кінець опалювального періоду 2020/2021 року. Просимо враховувати наведену інформацію та не піддаватись паніці.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter