Стало известно, где находится источник загрязнения воды: какие меры приняты

 

voda zagrjaznenieСитуация с качеством воды волнует каждого жителя нашего города. Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов, отвечая на информационный запрос «Восточного проекта», проинформировало о ситуации с загрязнением воды и принятых мерах. 

«24.12.2020 від КП «Компанія «Вода Донбасу» до Сіверсько-Донецького басейнове управління водних ресурсів (далі – Сіверсько-Донецьке БУВР) надійшло повідомлення про погіршення якості води в руслі р. Сіверський Донець по амонію сольовому, в якому зазначалось, що за результатами відбору проб води КП «Компанія «Вода Донбасу» 23.12.2020 вище м. Ізюм (Харківська область) цей показник складав 2,3 мг/дм3, а в районі питного водозабору Слов’янського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу» (Донецька область) – 1,8 мг/дм3, що перевищує фонові значення для даного періоду року, втім знаходиться в межах гранично допустимих концентрацій.

Даний факт свідчить про надходження забруднення з території Харківської області, про що Сіверсько-Донецьке БУВР поінформувало Держводагентство, Харківську та Донецьку обласні державні адміністрації, Регіональний офіс водних ресурсів у Харківській області, Державну екологічну інспекцію у Харківській області з метою прийняття управлінських рішень та вжиття відповідних заходів.

Для виявлення причин, що призвели до погіршення якості води по вмісту амонію сольового в р. Сіверський Донець в місцях питних водозаборів для потреб Донецької та Луганської областей, 04.01.2021 лабораторією Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області здійснено відбір проб води у р. Уди та р. Сіверський Донець, вище та нижче впадіння р. Уди.

За результатами вимірювань 04.01.2020 концентрації амонію сольового у р. Сіверський Донець у пробах води нижче р. Уди спостерігались у 7,3 рази більше, ніж у пробах води вище впадіння цієї річки. Тобто джерело забруднення знаходиться в басейні р. Уди. Ці дані також підтверджуються дослідженнями КП «Компанія «Вода Донбасу».

Враховуючи важливість питання екологічної та водогосподарської обстановки в басейні р. Сіверський Донець з метою координації дій учасників водогосподарського комплексу 14.01.2021 було проведено засідання робочої групи Міжвідомчої комісії, згідно з рішенням якого департаменту захисту довкілля та природокористування Харківської облдержадміністрації рекомендовано створити відповідну робочу групу щодо з’ясування джерел та причин погіршення стану р. Сіверський Донець.

Для встановлення потенційних забруднювачів р. Сіверський Донець Сіверсько-Донецьким БУВР буде здійснено спільний відбір проб води по річках Уди та Сіверський Донець».

За інформацією КП «Компанія «Вода Донбасу»:

«У грудні 2020 року у воді каналу Сіверський Донець-Донбас було зафіксовано збільшення концентрації амонію вище фонових значень, що не є рідкістю для осінньо-зимового періоду. Беручи до уваги зростання вмісту амонію у воді, що надходить до фільтрувальних станцій, були відкориговані технологічний режим і дози реагентів.

Склад води, що надходить на споруди водопідготовки, і питної води контролюється щодня лабораторною службою КП «Компанія «Вода Донбасу» відповідно до робочих програм, складених згідно з чинними вимогами ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Епідемічна безпека питної води забезпечується шляхом її знезараження хлором, залишкові концентрації якого щогодини контролюються на виході зі споруд фільтрувальних станцій, нормативи на вміст залишкових кількостей вільного та зв'язаного хлору дотримуються (п.3.14 ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Питна вода, що подається споживачам, відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, з урахуванням нормативів, які підприємство має право використовувати у випадках, пов'язаних з особливими природними умовами. Присутність у питній воді незвичного запаху обумовлено зміною якості води в джерелі водопостачання за гідробіологічними показниками, що викликано погодними умовами – нехарактерним для зимового періоду підвищенням температурних значень. На всіх фільтрувальних станціях в якості додаткового окислювача органічної речовини на сьогодні застосовується перманганат калію, що в свою чергу може надавати питній воді додаткове забарвлення.

В даний час фільтрувальні станції працюють з дотриманням технологічних режимів, застосовуючи реагенти відповідно до змін якості води в джерелі водопостачання – каналі Сіверський Донець-Донбас.

Таким чином, перевищення концентрації амонію вище фонових значень в джерелі – каналі Сіверський Донець-Донбас не чинить ніякого впливу на якість питної води, оскільки процес очищення води на фільтрувальних станціях відкоригований».

1 1 1 1 1 Рейтинг 4.15 13 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter