Краматорський пенсіонер знову виграв у Європейському Суді

У Суді він представляв 37 колишніх робітників краснолиманської агрофірми «Сіверський Донець», яка не виплатила своїм робітникам зарплатню.

Тепер 26 з цих робітників мають врешті отримати свої чесно зароблені гроші, на які вони чекали майже 10 років, та ще по 3 тисячі євро компенсації від української держави. Справи інших 11 робітників агрофірми з Красного Лиману Європейський Суд розгляне пізніше.

Григорій Чоста розповідає, що у 2004 році працівники агрофірми виграли справу у Краснолиманському суді проти свого колишнього роботодавця, який заборгував їм гроші і врешті збанкрутів. Суд зобов’язав агрофірму виплатити зарплатню, але цього так і не сталося.

У 2010 році Чоста надіслав заяву до Європейського Суду у Стразбурзі, об’єднавши в ній заяви 37 колишніх робітників агрофірми «Сіверський Донець», а через 2,5 роки вже отримав остаточне рішення, обов’язкове для виконання українською державою.

«Рішення ЄС по першій своїй справі я чекав впродовж 5 років, цього разу все сталося набагато швидше», - зауважив Григорій Чоста.

Найбільшою проблемою в цій справі для краматорського пенсіонера було довести, що частка державного капіталу в агрофірмі «Сіверський Донець» складає не менше 25%, бо якщо менше, то ЄС не береться розглядати такі справи. Але Григорій Чоста доказав, що частка держкапіталу вища 25%, і врешті отримав перемогу.

Перша справа, яку краматорський пенсіонер виграв у Європейському Суді, також стосувалася заборгованості по зарплатні. Тоді 15 робітників сільськогосподарського підприємства у Красному Лимані не отримали зарплатню на загальну суму близько 40 тис. грн., а рішення місцевого суду на користь працівників теж не виконувалось.

Влітку минулого року ЄС прийняв рішення на користь Чости і зобов’язав українську державу виконати рішення місцевого суду і виплатити кожному з постраждалих по 3 тис. євро.

Григорій Чоста зупинятися на досягнутому не збирається. Він вже надіслав ще одну заяву до Європейського Суду, представляючи інтереси мешканців багатоповерхового будинку  у тому ж таки Красному Лимані, які судяться з підприємцями, що зайняли підвал в їхньому домі.

«Я переконаний, що і ця справа теж буде виграна», - сказав Чоста.

Олексій Ладика  

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter