Доленосні події в історії Краматорської териториальної громади

89076
Клуб "Краєзнавець" продовжує публікувати цікаві факти з історії Краматорська. На цей раз керівник клубу, відомий краєзнавець Володимир Коцаренко розповів про доленосні події в історії Краматорської териториальної громади.
 
"1753 року було населено слободу Білянську. У другій половині XVIII ст. також було засновано найстаріші ключові селища на території сучасного Краматорська - центри 5-ти старостинських округів. 1753 РОКУ розпочався ПЕРШИЙ ЕТАП в історичному розвиткові сучасної Краматорської територіальної громади.

2024 року виповнюється 155 років відтоді, як було побудовано залізничний міст на річці Маячка. У грудні 1869 року розпочався регулярний рух поїздів по Курсько-Харково-Азовській залізниці. 1871 року зʼявилась полустанція Краматорська. 1878 року до полустанку приєдналась гілка Донецької Камʼяновугільної залізниці, і Краматорська перетворилась на повноцінну вантажну і пасажирську станцію. Ця подія стала значним поштовхом до соціального і економічного розвитку територіальних громад навколишніх сел, які входили до складу Білянської волості с центром у найближчому до станції (1 верста!) селі Білянському.

Саме 1878 РОКУ завершився ПЕРШИЙ ЕТАП в історії сільських громад Білянського, Олександрівки, Шабельківки, Біленького, Ясногірки, Семенівки, Красногірки, Красноторки, Петровського, Іванівки, Малотаранівки, Веселого. Того ж 1878 РОКУ розпочався ДРУГИЙ, ДОЛЕНОСНИЙ ЕТАП, який для вказаних громад спільно з пристанційним поселенням став справжнім стартом у НОВЕ ПРОМИСЛОВЕ МАЙБУТНЄ. ЙОГО СИМВОЛОМ Є ПАРОВОЗ-ПАМʼЯТКА на Привокзальній площі!
ТРЕТІЙ ЕТАП в історії Краматорської територіальної громади розпочався влітку 1932 РОКУ, коли селище міського типу Краматорське рішенням державної влади набуло офіційного статусу - місто Краматорськ у складі з територіями ключових старовинних поселень: Біленьке, Красноторка, Шабельківка та Ясногірка.

Початком для ЧЕТВЕРТОГО ЕТАПУ став 2019 РІК, коли до території міста було приєднано Дмитрівську територіальну громаду.

Тобто, історія обʼєднаної Краматорської територіальної громади - це ЧОТИРИ історичні ЕТАПИ, а саме:
1753-1878,
1878-1932,
1932-2019,
2019 і по теперішній час, який триває".
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter