Інспектори праці продовжують роботу з педагогічними працівниками міста

4037390836 nІнспектором праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці за сприянням управління освіти були проведені інформаційні заходи з представниками педагогічних колективів ЗЗСО №22 та ЗЗСО №12, інформує управління освіти Краматорська.
 
Основною тематикою інформаційних заходів були питання психосоціальної підтримки працівників на робочому місці, праця неповнолітніх, дитяча праця.
 
Інспектор праці наголосив, що психосоціальна підтримка на робочому місці для неповнолітніх працівників є надзвичайно важливою для забезпечення здоров’я та добробуту працівників цієї категорії.
 
Додатково було роз'яснено, що неповнолітні працівники мають право:
на скорочену тривалість робочого часу (ст. 193 КЗпПУ): у віці 16—18 років — 36 годин на тиждень; у віці 15—16 років (для учнів віком 14—15, які працюють у період канікул) — 24 години на тиждень (ст. 51 КЗпП);
 
щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації (ст. 195 КЗпП).
 
на виплату заробітної плати за скороченої тривалості щоденної роботи в такому самому розмірі, як працівникам відповідної категорії за повної тривалості щоденної роботи (ст. 194 КЗпПУ);
на щорічну відпустку тривалістю 24 календарні дні відповідно до норм Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст.12), що повинна надаватися будь-якої пори року за бажанням працівника (ст. 195 КЗпПУ).
 
Неповнолітніх працівників не мають права залучати:
 
до виконання важкої роботи зі шкідливими та небезпечними умовами праці, до роботи в нічний час, у вихідні дні, а також до підземних робіт (ст. 190 КЗпПУ);
до надробочих робіт, підіймання і переміщення предметів, маса яких перевищує встановлені граничні норми ваги.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter