Як захиститися від кліщів та що робити, якщо знайшли їх на тілі

kleshhi
Весна — це не лише довгоочікуване тепло та приємні прогулянки на природі, але й небезпека у вигляді кліщів. Як захиститися від кліщів та що робити, якщо все ж знайшли їх на тілі після прогулянки. 

 Дуже важливо підібрати правильне вбрання та взуття. Найбільш безпечним вважається світлий одяг із довгими рукавами, штани, шкарпетки, закрите взуття.

 Обов'язково покрийте голову - це може бути кепка, косинка, панамка. Не забувайте про шию - вона теж повинна бути прикрита.

 Використовуйте засоби проти кліщів перед прогулянкою на природі - найчастіше їх продають у вигляді аерозолю.

 Під час прогулянки не заходьте на траву обабіч стежини, краще рухайтесь дорогою.

 Якщо вам потрібно зробити привал, не забудьте звільнити обране місце від сухої трави, хмизу, гілок в радіусі 20-25 метрів.

 Пам'ятайте, що кліщ буде залишатися нерухомим на вашому одязі, поки ви не зупинитеся. Тільки тоді він почне рухатися та шукати місце, де можна прикріпитися до тіла. Цей процес триває в середньому 30 хвилин -1 годину.

 Що пів години оглядайте себе та своїх рідних під час прогулянки. Укус кліща практично неможливо відчути через те, що він виділяє анестетик, який знеболює.

 Ще раз огляньте себе та своїх близьких після повернення додому. Кліщі найбільше люблять ділянки, де є складки шкіри або волосся.

 Весь одяг, який був на вас, краще одразу випрати та випрасувати. Кліщ може чіплятися на вбрання, а потім перекочовувати з тканини на інші предмети в будинку.

 Якщо ви принесли будь-які речі з прогулянки, їх потрібно оглянути.

 Не забудьте провести огляд домашнього улюбленця.

Як правильно проводити оглядання.

Оглядання краще починати знизу тіла та поступово переходити до верхніх ділянок. Тобто від шкарпеток до волосся та шкіри голови. Пам'ятайте, що це допоможе зберегти ваше здоров'я та життя, а тому не нехтуйте простими правилами.

Кліщі можуть триматися в тілі людини чи тварини до 12 діб. Однак вже на 2-3 добу після укусу його можна побачити неозброєним оком. На місці укусу спочатку з'являється почервоніння, шкіра припухає, свербить. Сам кліщ також збільшується у розмірах.

Якщо ви виявили на своєму тілі кліща, потрібно відразу звернутися до лікаря. Він допоможе його витягнути та проконсультує щодо подальших дій. Якщо у вас немає можливості завітати до фахівця, потрібно витягнути кліща самостійно. Повільно розхитуйте його з боку в бік, а потім ретельно викрутіть. Пам'ятайте, не можна робити різких рухів.

Обов'язково стежте за своїм самопочуттям впродовж наступних трьох тижнів. Якщо шкіра почервоніла, у вас піднялася температура або погіршився стан здоров'я - одразу звертайтеся до лікаря.

Пам’ятайте! Виконання цих простих рекомендацій допоможе вам уникнути деяких захворювань, зробить ваш відпочинок приємним і безпечним.

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Добропільської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» Людмила СЕВАСТЬЯНОВА.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter