Фінансування вишів залежатиме від кількості студентів-бюджетників

xs 1523429558bpF0q6E5Фінансування державою закладів вищої освіти залежатиме від 5 основних критеріїв, основним з яких стане кількість студентів, які навчаються на бюджетній формі навчання, інформує "Освіта".

Відповідні зміни передбачає формульний принцип у розподілі бюджетного фінансування між закладами вищої освіти, який цьогоріч відновлює Міністерство освіти і науки.

Зокрема, формульний принцип фінансування передбачає, що розмір виділених державних коштів для кожного університету визначатимуть з огляду на кілька критеріїв, яким має відповідати заклад освіти.

Першим і ключовим критерієм є контингент студентів, тобто загальна кількість вступників, які обрали навчання в конкретному закладі на державному замовленні.

За словами заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького, це сприятиме підвищенню адресності використання коштів з бюджету.

«Таким чином ми робимо крок до реалізації важливого принципу управління в системі вищої освіти – «гроші ходять за студентом». Тобто державне фінансування залежить не від того, скільки потенційно міг би забезпечити той чи інший ЗВО, а від реальної кількості студентів, які обрали саме цей університет, виборовши право на навчання за кошти державного бюджету», – зазначає Винницький.

За його словами, така модель допоможе підвищити адресність використання державних коштів.

Також у формулі буде врахована наукова практика чи діяльність, тобто кількість коштів, які заклад вищої освіти заробив від надання науково-технічних, консультаційних послуг або отримав у формі грантів на наукові розробки.

Третьою складовою формули буде показник інтернаціоналізації, тобто місце в міжнародних рейтингах або участь у європейських проєктах Еразмус+.

Також вагомою складовою формули буде показник працевлаштування, тобто відсоток випускників, які працевлаштовані за даними від Пенсійного фонду.

Окрім того, для підтримання закладів освіти найбільш вразливих, нині прифронтових регіонів, формула міститиме регіональний коефіцієнт.

Як відомо, формульний підхід розподілу фінансування був розроблений у 2019 році та застосований із 2020 року.

Утім, цей механізм розподілу коштів між університетами був тимчасово призупинений з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter