Чи мають право на продовження допомоги на проживання студенти-ВПО

01569392182 n
Одним з найпоширеніших, а донедавна - й найсуперечливіших питань, є питання продовження допомоги на проживання студентам-ВПО. Чи мають право на продовження виплати студенти сьогодні #ВідповідаєЮрпорадник

Запитання:
Вітаю! Моя донька - студентка. Їй 19 і вона проживає та навчається в Києві. Чи має вона право на продовження виплат? Іншого доходу в неї немає. Вдячна за відповідь.

Відповідь:
Питання продовження виплат студентам знайшло своє врегулювання з прийняттям постанови Кабміну №331 від 22 березня цього року.
Так, студенти мають право на продовження виплати допомоги на проживання ВПО особисто на себе та у складі сім'ї своїх батьків. Розглянемо кожен із випадків.

Продовження виплат у складі сім'ї своїх батьків

Відповідно до підп. 2, 4, 5 п.13-2 Порядку надання допомоги на проживання ВПО (далі - Порядок) діти/особи до 23 р., які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мають право на продовження допомоги в складі своєї сім'ї, якщо в сім'ї є:
непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;
працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа - підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;
особи, які втратили працездатність (наприклад, досягли пенсійного віку).
У цьому випадку за продовженням виплат звертається уповноважений член сім'ї.

Продовження виплат особисто на себе

Відповідно до абз. 7 п. 3 Порядку діти/особи віком до 23 р., які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 р. і не мають власних сімей,мають право звертатися за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше, ніж в уповноваженої особи. 
 
Тобто, у цьому випадку за продовженням виплат може звертатися сам студент-ВПО.
 
Що важливо мати на увазі?

І в першому, і в другому випадку береться до уваги:
Період переміщення (повторного переміщення) з територій бойових дій або тимчасової окупації згідно із Переліком: https://cutt.ly/NwCQnXMoповинен бути з 1 січня 2022 р.
Сукупний дохід сімʼїне повинен перевищувати 9444 грн. на одного члена сім'ї за останні 3 місяці перед місяцем звернення.
Загальна відповідність “майновим” критеріям (про купівлю транспортних засобів, житла, валюти, депозити тощо).
Заявник не може знаходитися на тимчасово окупованій території України.
 
Більше про допомогу на проживання ВПО у чат-боті Юридичний порадник для ВПО«Основні питання» «Виплати/пенсія» «Допомога ВПО»:
Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter