Лікар Ірина Галдєєва розповіла, як зберегти здорові зуби на все життя

28 2
Карієс зубів, став глобальною проблемою охорони здоров'я і є поширеною проблемою порожнини рота, яка зачіпає людей різного віку, та основною причиною втрати зубів у дорослого населення. Лікар з комунальної гігієни  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»  Ірина Галдєєва інформує, як запобігти карієсу. 

"Карієс — це мікробно-опосередкована хвороба, що розвивається внаслідок порушення гомеостазу за зміни співвідношення між постійних мікроорганізмів порожнини рота.

Бактерії виробляють кислоти, які атакують емаль зуба, що призводить до утворення карієсу. Крім того, карієс зубів додатково обумовлений дієтою, незадовільною гігієною порожнини рота, станом імунної системи та іншими факторами, що порушують мікробіоценоз.

Основними факторами ризику виникнення захворювань ротової порожнини є їжа  із високим вмістом цукру, тютюнопаління і вживання алкоголю, а також недостатні гігієна порожнини рота і догляд.

Цукор активує бактерії в роті, які перетворюють цукор на кислоти, що починають розчиняти зубну емаль. Вживання цукру протягом дня збільшує частоту атак кислоти, а також ризик розвитку карієсу.

Недостатня гігієна порожнини рота має наслідки для фізичного і для психологічного стану людини, що призводить до накопичення в роті бактерій, утворення бактеріальної плівки на зубах, унаслідок чого виникають карієс, що може призвести до втрати зубів, підвищити ризик діабету або захворювань серця.

Куріння впливає на здоров’я ваших зубів і порожнини рота загалом. Воно призводить до зміни кольору зубів, їхньої втрати, появи зубного каменю, поганого запаху, карієсу та запалення ясен.

В алкогольних напоях часто підвищені кислотність і вміст цукру, що збільшує ризик карієсу.

Нелікований карієс зубів є найбільш поширеним хронічним захворюванням у всьому світі й головною глобальною проблемою здоров’я.

Профілактика карієсу значно знижує його ризик розвитку.

- Не відкладайте візит до стоматолога, якщо є такі чинники: дискомфорт чи біль у роті; труднощі під час кусання певних продуктів; чутливість до гарячої, холодної або навіть солодкої їжі; неприємний запах із рота; білі, а потім темні плями на зубах.

- Чистити зуби двічі на день упродовж що найменше 2 хвилин.

- Полоскати водою рот після кожного прийому їжі.

- Обмежити вживання цукру та полоскати рот водою після солодких напоїв.

- Не гризти горіхи, не відкривати банки, не перекушувати нитки, пластик тощо, адже це може призвести до травм та сколів.

- Не комбінувати дуже холодні і дуже гарячі продукти – це провокує мікротріщини емалі.

- Щоб зберегти здоров’я зубів та ротової порожнини загалом, відмовтеся від куріння й уникайте вдихання вторинного тютюнового диму.

- Здорове харчування. Продукти з високим вмістом кальцію, такі як молоко або сир, сприяють зміцненню емалі і захисту зубів від карієсу. Також важливо включати до раціону продукти, що містять вітамін D, фтор і фосфор, оскільки вони також сприяють здоров'ю зубів.

- Фторидне лікування. Фторид - це мінерал, який зміцнює емаль зубів і робить її стійкішою до атак кислоти. Фторидні іони проникають в емаль та відновлюють демінералізовані області. Цей процес запобігає розвитку карієсу.

- Регулярні відвідування стоматолога для огляду та професійного чищення є важливими для профілактики. Стоматолог може виявити ранні ознаки карієсу зубів та надати необхідне лікування, навчає гігієни ротової порожнини.

- Своєчасне лікування зубів. Пломби для зубів  допомагають зберегти здоров'я порожнини рота та запобігають подальшому руйнуванню.  Так можна зберегти здорові зуби на все життя.

Бережіть себе, будьте здорові!".

 

 

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter