19 лютого 2024 року — День державного герба

428433276 789996056502847 421315315074589851 n
 
Цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України.
 
У час, коли Україна відновлювала свою незалежність на початку минулого століття, Михайло Грушевський доручає розробити проєкти малюнків герба та печатки УНР графікові й архітекторові Василю Кричевському.
 
Він, фактично, є тим, хто подав Тризуб у його сучасному вигляді.
 
Художник нібито трактував цей знак як стилізоване зображення сокола, який летить додолу за здобиччю. Імовірно, за пропозицією Михайла Грушевського, графік оточив Тризуб стилізованим оливковим вінком, що мав відображати мирну політику УНР.
 
Творці сучасного Герба України, авторський колектив у складі історика Андрія Гречило, художників Олексія Кохана та Іван Турецького взяли за основу саме Тризуб Кричевського.
 
Що означає Тризуб – досі достеменно невідомо, жодне з його тлумачень не є остаточним і переконливим, проте точно відомо — він часто зустрічається на монетах часів князя Володимира Великого.
 
«Київська держава Володимира Великого була найбільшою українською державою, яку пам’ятає наша історія. Вона обіймала всі тодішні українські землі. Від неї веде початок наше право, письменність, мистецтво, державне і релігійне життя… Народна Українська Республіка, поставивши завданням об’єднати в самостійній Українській державі українські землі й відновити повноту культурного й політично-національного життя, бере за герб старий знак Володимира Великого», - так аргументував свою позицію Перший Президент УНР Михайло Грушевський, так Тризуб фактично легітимізує історичний зв’язок сучасної Української Держави із Київською Руссю.
 
Сьогодні Тризуб, беззаперечно, один з найвпізнаваніших символів України в усьому світі.
Інформацію підготовлено за матеріалами порталу про культуру читання і мистецтво книговидання "Читомо"
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter