До ювілею краматорського художника, краєзнавця та педагога Сергія Триценко

5485827119935 n66666666Краматорський художник та викладач СЮТ Сергій Триценко сьогодні святкує ювілей. Художній музей Краматорська розповів про творчий шлях митця та привітав з Днем народження.
 
"Сьогодні краматорський митець СЕРГІЙ ТРИЦЕНКО святкує свій ювілей. 70 років - це дата, коли для себе робиш висновки: що я зробив? А зроблено немало. І що цікаво, за складом характеру він творча людина, весь трудовий шлях його пов’язаний з образотворчим мистецтвом. Художник народився в с. Дмитрівці, зв’зок з милим серцю куточком червоною стрічкою проходить крізь його життя.
З дитинства захоплювався малюванням, потім закінчив Маріупольське художнє училище. Декілька років працював у Маріуполі, а у 1985 переїхав до Краматорська та почав трудитися на КЗТВ, спочатку головним художником, потім провідним інженером з реклами і займався популяризацією продукції свого заводу. Його робота включала в себе не тільки дизайн верстатів, виготовлених на заводі та рекламу продукції, а ще й підготовку до виставок різного рівня, включаючи і презентації. Також виконував все оформлення на підприємстві,турбазі, у дитячих садках та піонерському таборі. Все це було їм зафотографовано і назавжди залишилося в історії заводу та пам’яті працівників. Так що показати є що! В цей же час він займається творчою роботою, пише картини краєвиди, сюжетні полотна, портрети знайомих і друзів та натюрморти. Досі заводчани з теплом згадують виставки художника Сергія Триценка. Робіт у нього біля тисячі. Вони зберігаються в музеях, в приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Окремим розділом діяльності стала краєзнавча робота. Його, уродженця с. Дмитрівка, зацікавила історія села, приваблювало все : і звідкіля пішла назва села, і хто там жив, і як жили. Була в нього мрія дослідити історію поселення та написати книгу про свою малу батьківщину. Можна сказати, що це йому вдалося. Книга-дослідження вже готова до видання, залишилося тільки знайти небайдужих людей, які готові дати кошти на друкування. До речі, Сергій Триценко є автором пам’ятного знаку засновнику села, установленого у Дмитрівці. За його ескізами також у 2001 році був збудований монумент загиблим військовим СБУ в м. Донецьку. Багато проєктів здійснених і поки ще нереалізованих є у нашого ювіляра.
405493774 3216057345205469 1355909031631577292 n
В останнє десятиріччя розкрився у нього ще один талант педагога. Вже 8 років він працює керівником гуртка образотворчого мистецтва у СЮТі. І на цій благодатній ниві з’явився очікуваний успіх. Всі його діти малюють, беруть участь у конкурсах і займають призові місця. Деякі під його впливом вибрали для себе професію архітектора. Кожен рік хтось з них вступає до ВНЗ, а є такі, що вже отримали дипломи.
А ще Сергій Васильович проводить майстер - класи для дітей і для педагогів з мистецтва акварелі. І теж вдало. За останні роки у нього було багато персональних виставок. Одночасно експонуються роботи учнів. Бо саме на таких заходах діти виховуються, розвиваються, вчаться бачити красу і створювати свої перші шедеври. Побажаємо ювіляру мирного неба, здоров’я та виконання творчих планів".
 
"Східний проєкт" приєднується до привітань Сергію Триценко. Бажаємо натхнення й нових цікавих робіт та виставок!
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter