Чи можна вживати алкоголь після вакцинації?

630 360 1603375253 262
Чи можна вживати алкоголь після вакцинації? На це питання відповіло МОЗ УКраїни.
 
"Коротка відповідь – так, можна, але в помірній кількості. Келих вина чи кухоль пива після щеплення ніяк не вплинуть на дію вакцини. Водночас пиятика напередодні або у день вакцинації може знизити її ефективність.
Чому так?
Річ у тім, що зловживання алкоголем пригнічує імунітет та знижує опірність організму до інфекцій. Причому це стосується як регулярного вживання, так і вживання час від часу, але у значних кількостях. В обох випадках алкоголь негативно впливає як на імунну відповідь на вакцину, так на стан здоров’я загалом.
Також низка досліджень виявила, що зловживання алкоголем може посилити реакції на вакцини проти COVID-19. При цьому, помірне вживання такого ефекту не має.
Незалежно від того, чи плануєте ви романтичну вечерю з вином або пиво з друзями у день вакцинації або в будь-який інший день, пам’ятайте, що кількість та частота вживання алкоголю без серйозної шкоди для здоров’я, залежить від багатьох факторів: стану організму, віку, статі, ваги, генетики людини. Поради, як споживати алкоголь відповідально, читайте тут – https://bit.ly/44PilEd".
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter