Як обрати психолога для себе та дитини?

362677391 760810999383870 4152277624616743431 n
Як обрати психолога для себе та дитини? Про це інформує Центр сімейної медицини №1 Краматорська.
 
"Знайти спеціаліста, якому ви довіритесь і зможете відкритись, — задача не з легких. Але від того, з ким ви працюватимете, значною мірою залежить кінцевий результат терапії. І головне — памʼятайте, що невдале спілкування з одним спеціалістом не означає, що психологія «не діє» або ви — «невиліковні».
Багато людей знаходять своїх спеціалістів за рекомендаціями від знайомих, колег. Цей спосіб має право на існування, але враховуйте, що всі люди різні, а отже — спеціаліст, який підійшов вашому другу, може абсолютно не підійти вам.
Запитайте у фахівця про його освіту та професійну підготовку: «Де ви навчалися, за яким напрямом здобули освіту?». Це звичайна практика, і, як правило, психологи радо діляться інформацією про свою освіту й досвід. Якщо ж йому не сподобається ваше запитання, то, може, і не варто звʼязуватися із таким «спеціалістом».
Якщо ви шукаєте психолога дитині — зверніть увагу, чи є у спеціаліста дитяча спеціалізація.
Якщо спеціаліст публічно веде сторінки — подивіться, що саме він там пише. Почитайте статті, якщо такі є в доступі, та відгуки.
Домовтесь про пробну зустріч. Сформуйте список запитань, проговоріть свої тривоги. Це нормально – спробувати. Ви не зобовʼязані працювати з першим, до кого звернулися.
Уважно послухайте, що вам говорить психолог, чи обіцяє, що ви за один сеанс вирішите всі проблеми? Чи може одразу ставить всі діагнози за перші дві хвилини розмови? Це «червоні прапорці», які говорять про те, що перед вами некваліфікований спеціаліст.
На прийомі спеціаліст може ставити питання як дітям, так і батькам. Він також може попросити вас вийти, щоб дитина не відчувала «нагляду» і могла розслабитись — це може бути особливо важливим для підлітків.
Психотерапія — це зона довіри, тож якщо вам щось не сподобалось, ви маєте обговорити це зі своїм терапевтом. Якщо боїтесь чи не можете, то навряд чи ваша взаємодія проходить коректно.
Так само прислуховуйтесь до дитини і ставте її комфорт в роботі з терапевтом на перше місце".
 
Контакти call-центру: 050-357-07-05, 095-274-18-02, 42-00-98, 050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ).
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter