Як зрозуміти, що в голові є пухлина: поради лікарів Краматорська

gi3r
Звідкіля беруться пухлини головного мозку? Як розпізнати хворобу, які симптоми вказують на пухлину у мозку? Про це інформує Центр сімейної медицини №1 Краматорська.
 
Пухлини головного мозку – це доброякісні або злоякісні внутрішньочерепні новоутворення, які виникають внаслідок аномального, неконтрольованого ділення клітин.
 
Як часто вони зустрічаються
Пухлини головного мозку займають п’яте місце серед пухлин інших локалізацій, поступаючись пухлинам шлунку, матки, легень і стравоходу.
 
Як зрозуміти, що в голові є пухлина
Будь-яка пухлина утворена в мозку тисне на мозкову тканину, що викликає підвищений внутрішньочерепний тиск і сприяє виникненню таких симптомів:
головний біль, часто розпираючого характеру,
нудота, блювота, яка тимчасово дає полегшення,
подвоєння в очах, судоми,
запаморочення,
геміпарез (параліч руки і ноги з одного боку).
 
Як швидко розвивається пухлина головного мозку
Конкретної цифри немає. Все залежить від типу клітин з яких почався онкопроцес, від локалізації пухлини.
Чи це онкологіяЯк дізнатися, «хороша» чи «погана» пухлина
Загалом, будь-яка пухлина – це онкологія, однак утворення може виявитися доброякісним або злоякісним. Остаточний діагноз лікар встановить лише після хірургічного втручання, коли пухлину видалено, а її частину відправлено на гістологічний аналіз.
 
Що краще КТ чи МРТ
За допомогою комп’ютерної томографії можна отримати інформацію про фізичний стан досліджуваних структур, а після магнітно-резонансної томографії можна судити про їхній хімічний склад, вважається більш безпечним методом.
Чи будуть голити голову перед операцією
Ні, повністю позбуватися волосся потреби немає. Маніпуляція виконується тільки у місці розрізу.
Чи залишиться отвір у черепі після втручання
Знову ж ні, жодних отворів не залишиться. Сучасні хірурги використовують особливий інструмент – краніотом. Під час операції хірурги «випилюють» кістку з черепа пацієнта, а потім мають змогу «поставити» її ж на місце, закріпивши спеціальними титановими гвинтами й мікропластинами.
Чи все буде функціонувати так, як і до операції
Мета нейрохірургічного втручання полягає саме в тому, щоб зберегти та поліпшити ті чи інші функції головного мозку. Звісно, є певні чинники, які можуть вплинути на успіх операції. Скажімо, стан пацієнта, стадія захворювання та інше. Але всі ризики детально обговорюються з пацієнтом до операції.

Контакти call-центру:
050-357-07-05,
095-274-18-02,
42-00-98.
📞 050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ)
1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter