Надія Жолудь: "Дієти викликають обезофобію, провокують переїдання та не дають стійкого результату"

683f8c20d6d269aadbdeb2eb6d35f4ab
Весною багато хто з нас починає думати про літні місяці, коли люди оголюють свої тіла, одягаючись в шорти, купальники, безрукавки. Нас починає турбувати «зайва» вага, з’являються роздуми про те, як би її позбутися, і дієта — перш за все. Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Краматорської районної філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Надія Жолудь проінформувала про ризики для організму при дотриманні дієт для швидкого схуднення та альтернативу дієтам. 

— 6 травня - Міжнародний день без дієт.  Цей день в 1992 році заснувала директорка британської групи «Diet Breakers» Меррі Еванс Янг, яка стала жертвою анорексії через знущання в школі.
Втім їй вдалося подолати цей небезпечний стан здоровим способом життя без дієт. Символом свята є стрічка світло-блакитного кольору.
 
Ініціатива британки знайшла відгук у США, Австралії, Індії, Ізраїлі, Швеції, Канаді та багатьох інших країнах. При постійних рамках і обмеженнях неодмінно страждає настрій, сон, людина стає роздратованою і емоційно нестабільною.
 
Нестача серотоніну або «гормону радості», який виробляється з амінокислоти триптофану, в присутності іонів заліза та кальцію. Триптофан – незамінна амінокислота, яка не синтезується в організмі людини, єдине її джерело – їжа (молочні продукти, яйця, м’ясо, риба, чорний шоколад, горіхи, фініки, банани).
 
Нормальний рівень серотоніну, у свою чергу, забезпечує добрий настрій, рухову активність, моторику шлунково-кишкового тракту, покращує згортання крові, є регулятором порогу больової чутливості, одним із стимулів овуляції, а у темну пору доби перетворюється на мелатонін.
 
Дієти викликають обезофобію (страх набрати зайву вагу). Дієти провокують переїдання та не дають стійкого результату. Якщо вдалося скинути 5-10 кілограмів, після повернення до звичайного харчування більшість із нас швидко набирає їх знову.
 
Чудовою альтернативою дієтам буде правильне, збалансоване харчування, фізична активність і відмова від шкідливих звичок.

Для здорового харчування необхідно
 
Споживати помірну кількість жирів та олій. Використовуйте ненасичені рослинні олії (наприклад, оливкові, соєві, соняшникові, кукурудзяні), а не жири тваринного походження. Віддавайте перевагу білому м’ясу - птиці та рибі. Віддавайте перевагу молоку та молочним продуктам з низьким або зниженим вмістом жиру. Уникайте оброблених, запечених і смажених продуктів, які містять трансжири промислового виробництва.
 
Споживати менше солі та цукру. При приготуванні їжі обмежте кількість солі та приправ з високим вмістом натрію (соєвого соусу та рибного соусу). Обмежте споживання безалкогольних напоїв, содової води та інших напоїв з високим вмістом цукрів. -Споживати велику різноманітність овочів і фруктів. При приготуванні овочів і фруктів уникайте надмірної обробки, оскільки це може привести до втрати важливих вітамінів.
 
Їжте різноманітні продукти. Поєднуйте різні продукти, у тому числі основні продукти харчування: злаки, бобові, овочі, фрукти та продукти тваринного походження (м'ясо, рибу, яйця та молоко).
Пам’ятайте, що відсутність шкідливих звичок, фізична активність та збалансоване харчування збереже ваше здоров’я та дасть змогу отримувати задоволення від життя.
 
 
 
 
 
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter