Максим Єфімов: "Парламент разом з урядом активно працюють над удосконаленням законодавства у сфері зеленої енергетики"

344724490 1169266363759277 8971505578301947043 n
Народний депутат України, співголова депутатської групи "Відновлення України Максим Єфімов проінформував про законопроєкт 9011-д щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України. Прийняття законопроєкту не лише підтримає зелену енергетику як таку, а й сприятиме глибшій інтеграції відповідної генерації у вітчизняну енергосистему та ринок електроенергії.
 
"Парламент разом з урядом активно працюють над удосконаленням законодавства у сфері зеленої енергетики. На нещодавньому засіданні профільного комітету ВР було опрацьовано ініціативу Кабміну №9011 та альтернативні депутатські проєкти. У результаті плідної роботи нами було зареєстровано доопрацьований законопроєкт 9011-д щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України.

Пропонується запровадити нові стимулюючі механізми для підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел з урахуванням кращих світових практик. Новація вирішує вади чинної системи та не призводитиме до збільшення субсидіювання напрямку за рахунок інших споживачів.
Новація сприятиме прагненню нашої держави стати рівноправним суб’єктом нової сучасної кліматично нейтральної політики ЄС. Подальший розвиток відновлюваної енергетики в Україні доцільно реалізовувати завдяки аукціонної моделі підтримки за моделлю контрактів на різницю із строком підтримки у 12 років. Таким чином буде враховано світовий досвід щодо змін особливостей змін аукціонів із забезпеченням їх варіативності та гнучкості.

З-поміж іншого, проєкт передбачає надання можливості отримання "зеленого" тарифу, на рівні встановленому під час введення об’єктів в експлуатацію, для пошкоджених/зруйнованих під час війни об’єктів відновлюваної енергетики, що були відбудовані. Також фіксований тариф буде заміщено новою моделлю контрактів на різницю, полегшаться умови участі в аукціонах, а також впровадження інші важливі оновлення.

Прийняття законопроєкту не лише підтримає зелену енергетику як таку, а й сприятиме глибшій інтеграції відповідної генерації у вітчизняну енергосистему та ринок електроенергії".
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter