У Краматорстьку фіксують випадки гострих кишкових інфекцій у дітей

12 9d8c7
У Краматорстьку продовжують фіксувати випадки гострих кишкових інфекцій у дітей. На минулому тижні виявлено 3 випадки. Про це інформує Краматорська районна філія ДУ "Донецький ОЦКПХ МОЗ".
 
"За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 21.04.2023 по 27.04.2023 (17-й тиждень року) зареєстровано 3 випадки гострої кишкової інфекції (ГКІ), інтенсивний показник 1,64 на 100 тис. населення, що менше на 49,8% показника минулого тижня (6 випадків показник 3,27 на 100 тис. населення).

В структурі захворюваності на кишкові інфекції на цьому тижні реєструвались гастроентероколіти (ГЕК) з встановленим збудником в 100 % випадків. Показник захворюваності не змінився і знаходиться на рівні з показником минулого тижня 1,64 на 100 тис. населення.

Факторний аналіз показав домінуючу дію харчового шляху передачі збудників інфекції (66,7 %). Серед продуктів харчування, які ймовірно послужили фактором передачі інфекції на цьому тижні : яйце куряче - 1 (33,3%), м’ясоколбасні вироби -1 (33.3%).

Випадків сальмонельозу та дизентерії на цьому тижні не виявлено. Згідно аналізу територіального розподілу захворілих на ГКІ відповідно до місць реєстрації хворі діти зареєстровані в районі «Соцгорода» та селищ Ясногірка, Мар’інка. В 100 % випадків захворюваність реєструється серед дитячого населення.
 
Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 3 епідеміологічних обстеження. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи".
 
Як захиститися від кишкових інфекцій

Гострі кишкові інфекції - одні із найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть привести до серйозних ускладнень особливо у дітей.

Із початком воєнної агресії ризики виникнення гострих кишкових інфекцій значно зросли у зв’язку із безпечністю та якістю продуктів харчування,умовами їх зберігання та транспортування, проблемою забезпечення населення безпечною питною водою в епідемічному відношенні.

Зазвичай такі хвороби спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею або забрудненою водою. Кишкові інфекції мають дуже високу здатність до розповсюдження від людини до людини. Гострі кишкові інфекції – велика група захворювань, які протікають з ознаками інтоксикації і ураженням шлунково-кишкового тракту. Збудниками кишкових інфекцій є окремі групи бактерій (шигели, сальмонели), умовно-патогенні мікроби (стафілококи, протей), віруси (ротавіруси, ентеровіруси), гельмінти (лямблії, амеби).

Найпоширенішими кишковими інфекціями є: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції, ротавірусна і ентеровірусні інфекції. Вони здатні довго існувати в ґрунті, воді і навіть на різних предметах: столовому посуді, меблях та на інше. Кишкові збудники не бояться холоду, живуть там, де тепло і волого. Особливо швидко вони розмножуються в молочних продуктах, м’ясному фарші, холодці, у питній воді (особливо в теплий період року).

Клінічно збудники кишкових інфекцій проявляють себе досить типово, а саме: погіршення самопочуття, підвищення температури, нудота, діарея, болі в животі, здуття. При появі цих симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря.

Головними причинами виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, порушення вимог в технології приготування страв, порушення умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів.

Щоб уникнути гострих кишкових інфекцій необхідно дотримуватись простих правил:

  • підтримувати у всьому чистоту (ретельне миття рук та дотримання особистої гігієни, обробка та дезінфекція поверхні меблі та кухонного приладдя, яке використовують для приготування їжі, захист приміщення кухні та продуктів від комах та гризунів);
  • відокремлення сирої їжі від готової ;
  • дотримання правил термічної обробки при приготуванні їжі;
  • зберігання їжі при безпечній температурі;
  • використання питної води безпечної якості.

Крім того, не здійснюйте придбання страв та харчових продуктів у місцях несанкціонованої торгівлі. 

Дотримання цих правил допоможе вам уникнути харчових отруєнь та захворювань кишковими інфекціями. Будьте пильними та здоровими!

 
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter