У Краматорську за тиждень зареєстровано 6 випадків гострої кишкової інфекції та 2 випадки сальмонельозу

kishechnaya infektsiya detey E373F0
У Краматорську продовжують фіксувати випадки гострих кишкових інфекцій та сальмонельозу. Про це інформують фахівці Краматорської районної філії ДУ "ОЦКПХ МОЗ".
 
"За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції з 17.03.2023 по 23.03.2023 зареєстровано 6 випадків гострої кишкової інфекції (ГКІ), інтенсивний показник 3,27 на 100 тис. населення, що вище показника минулого тижня на 19,8% (5 випадків, показник 2,73 на 100 тис. населення) та 2 випадки сальмонельозу (у дітей віком 5-9 років), показник захворюваності становить 1,09 на 100 тис населення, що нижче показника минулого тижня на 33,5% (3 випадки).

В структурі захворюваності на кишкові інфекції на цьому тижні переважали гастроентероколіти (ГЕК) із невстановленим збудником, їх питома вага склала 67 %, на долю гастроентероколітів з встановленим збудником припадало близько 33 %.

Випадків дизентерії на цьому тижні не виявлено. Факторний аналіз показав, що розповсюдження захворюваності здійснюється контактно-побутовим та харчовим шляхом через недотримання правил гігієни та порушення гігієнічних вимог при приготуванні і зберіганні продуктів харчування в домашніх умовах. Найбільш вірогідним харчовим продуктом, який міг сприяти виникненню захворювання, на цьому тижні яйце куряче – 100 %. Аналіз захворюваності сальмонельозом та його етіологічної структури показує, що збудником на звітному тижні виступала Salmonella typhimurium (50%), Salmonella enteritidis (50%).
 
У віковій структурі захворюваності ГКІ, як і на минулому тижні, превалює захворюваність серед дитячого населення, відсоток складає 67 % (вікова група 0-9 років).
 
Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 8 епідеміологічних обстежень. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи".
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter