Надія Жолудь: "Симптомами активної форми туберкульозу легенів є кашель, слабкість, втрата ваги, підвищена температура і нічний піт"

tub
Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Про захворювання та профілактику туберкульозу інформує завідувачка 
відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань КРФ ДУ "ОЦКПХ МОЗ" Надія Жолудь.
 
"24 березня 1882 року Роберт Кох оголосив про виявлення мікобактерії туберкульозу, яку дотепер називають паличкою Коха. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.
 
Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу (МБТ). Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а кожного дня від неї помирають близько 4,5 тис. людей.
Чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить від імунологічного статусу людини, соціальних умов, біологічних властивостей мікобактерій. Висока стійкість мікобактерій до медичних препаратів і крапельно-повітряний шлях передачі ускладнюють боротьбу з туберкульозом.

Вдихання мікобактерій туберкульозу призводить до захворювання органів дихання: 95-98 % їх припадає на туберкульоз легенів; позалегеневі форми туберкульозу (шкіри, нирок, суглобів і кісток) зустрічаються рідко - менше 1 %.

У здорових людей інфікування мікобактеріями туберкульозу часто не призводить до появи будь-яких симптомів, так як імунна система людини "відгороджується" від бактерій.

Симптомами активної форми туберкульозу легенів є кашель, іноді з мокротою або кров'ю; болі в грудях; слабкість; втрата ваги; підвищена температура і нічний піт.

Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу. Більшість хворих на чутливі форми туберкульозу можна вилікувати при проведенні шестимісячного курсу антибіотиків, у той час як резистентні форми туберкульозу вимагають тривалого лікування до 20 місяців і довше.

Для профілактики туберкульозу необхідно:

-дітям проводити профілактичні щеплення вакциною БЦЖ;
-відмовитися від шкідливих звичок, які знижують опірність організму;
-як можна частіше провітрювати приміщення;
-дотримуватися режиму харчування,не купувати м’ясо, молоко на стихійних ринках,
у їжу вживати тільки кип’ячене молоко;
-дотримуватися режиму праці та відпочинку, гартувати свій організм, займатися фізкультурою і спортом,частіше бувати на свіжому повітрі".

 
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter