Чи потрібен антибіотик при болях у горлі: рекомендації лікарів

326476208 864192704868457 505785202401429523 n
Чи потрібен антибіотик при болях у горлі? Пояснюють фахівці Центру сімейної медицини №1 Краматорська.
 
"Понад 80% випадків болю в горлі спричинені вірусами. Навіть якщо захворювання має бактеріальне походження, воно переважно минає самостійно і не потребує спеціального лікування.
Погодьтеся, відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної на оконе так уже й просто, тому, щоб перестрахуватися, багато людей вважають за краще прийняти антибіотик, хоча його застосування є доцільним лише у 10% випадків.
Існує ще й компромісний варіант – антибіотикидля місцевого застосування, які не всмоктуються у кров, а мали б діяти тільки на мікроорганізми у горлі.
Але тут виникає проблемаЖодні дослідження не підтвердили переваги застосування місцевих антибіотиків, натомість є побоювання щодо розвитку стійкості до препаратів.
Як наслідок, у вашому горлі з’являться бактерії,стійкі до антибактеріальних препаратів. Вони можуть мешкати там упродовж року ще й ділитися своїми генами, у яких записані секрети уникнення руйнівної дії ліків, з іншими збудникамиТож може статися так, що у критичний момент, коли застосування антибіотика буде необхідним, він може просто не подіяти.
Більш ефективним та безпечним при болі в горлі буде застосування симптоматичних препаратів, які зменшать дискомфорт та покращать самопочуття
Тож щоб не помилитися при виборі ліків, обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом!".
 
 
1 1 1 1 1 Рейтинг 2.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter