Розмір лікарняних залежить від стажу роботи

uvaha e1592313657241 

Розмір виплат, які українці отримують за лікарняними, залежить від середньоденної зарплати людини та тривалості її страхового стажу, пише Соціальна інформаційна платформа. 

"Як нагадують у Фонді соціального страхування України, залежно від страхового стажу лікарняні виплачують у таких розмірах:

– 50 % середньої зарплати (доходу) — якщо страховий стаж менший ніж 3 роки;
– 60 % — страховий стаж від 3 до 5 років;
– 70 % — страховий стаж від 5 до 8 років;
– 100 % — страховий стаж понад 8 років.

100 % середнього доходу виплачують незалежно від тривалості стажу таким категоріям громадян:

– постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи I–III категорії ;
– батькам або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
– ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
– жертвам нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;
– донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» тощо;
– медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19.

Водночас звичайним громадянам у разі самоізоляції від COVID-19 виплачують усього 50 % середньої зарплати незалежно від тривалості стажу.

Окрема норма також діє для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами «Дія Сіті». Для них розмір лікарняних залежить від суми зарплати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до ФССУ, незалежно від страхового стажу. У разі самоізоляції від COVID-19 застосовується такий самий принцип розрахунку виплат за лікарняними.

Додамо, що за даними Фонду соцстрахування, наразі на компенсацію втраченого заробітку в разі хвороби, травми, догляду за хворими рідними та в інших страхових випадках мають право 11 мільйонів українців, які працюють та сплачують страхові внески".

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter