Як уберегти дитину від травм на дорогах: рекомендації лікарів ДТМО

002314 
КНП "Дитяче територіальне медичне об’єднання" Краматорської міської ради надає поради щодо першої допомоги прии травмах та рекомендації, як уберегти дітей від травм на дорогах.
 
Перша допомога при падіннях та нещасних випадках на дорозі:
 
- Ушкодження голови, хребта та шиї особливо небезпечні, бо можуть спричинити параліч та становлять серйозну загрозу для життя. Тому перш за все необхідно обмежити рухливість голови та спини потерпілого. Варто уникати будь-яких згинів хребта, щоб запобігти додатковим пошкодженням.
 
- Якщо дитина не може рухатися або відчуває гострий біль, скоріш за все у неї перелом кісток. При відкритому переломі, тобто коли на місці пошкодження – рана, долікарська допомога найперше полягає в зупинці кровотечі і накладанні стерильної пов'язки. При цьому потрібно слідкувати за тим, щоб уламки кістки не занурювалися вглиб рани, оскільки в подальшому це може призвести до запалення та загнивання кістки.
 
- Поламану кінцівку треба знерухоміти, наклавши на неї шину з підручних матеріалів. Шини слід накладати обережно, щоб не викликати болю, тому, як правило, їх накладають поверх одягу і взуття або поверх якоїсь тканини чи вати. При шинуванні необхідно забезпечити нерухомість принаймні двох найближчих суглобів (одного вище, іншого – нижче перелому), а при пошкодженні стегна – трьох суглобів нижньої кінцівки (тазостегнового, колінного, гомілкового). Шинна пов'язка не повинна стискати великі судини, нерви та уламки кісток.
 
- Якщо дитина непритомна, її слід тримати в теплі та негайно викликати невідкладну медичну допомогу.
 
- У разі сильних синців та розтягів, уражені місця можна занурити в холодну воду або прикласти на 15 хвилин лід. Холод допоможе втамувати біль, зняти набряки та синці.
 
Рекомендацїї, як запобігти травматизму
 
• Навчайте дитину правилам дорожнього руху з раннього віку і постійно зміцнюйте ці знання.
• Не залишайте дітей без догляду на подвір'ї, на вулицях з інтенсивним рухом тран¬спорту.
• Стежте уважно за дітьми під час їхнього катання на велосипедах, самокатах, сан¬ках, роликах тощо.
• Забороняйте дітям кататися на велосипедах, самокатах, скейтах тощо на проїжд¬жій частині дороги та мостах.
• Подавайте позитивний приклад дитині бездоганним дотриманням правил дорож¬нього руху.
• Переходьте дорогу лише по пішохідному переходу і в спеціально призначених міс¬цях, тримаючи дитину за руку.
• Звертайте увагу дитини на інтенсивність вуличного руху, світлофори, пішохідні пе¬реходи, сигнал «Стережись автомобіля».
• Пояснюйте дитині правила поведінки на дорозі під час кожного перебування на вулиці.
• Привчіть дитину ходити лише по тротуарах з правого боку дороги, а в тих місцях, де тротуарів немає, йти з лівого боку дороги назустріч транспорту.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter