До яких захворювань очей може призвести куріння?

306963891 499473988850907 4953934220763996034 n 
Офтальмолог Центру сімейної медицини №1 Краматорська Олександра Шистка розповіла, до яких захворювань очей може призвести куріння. 
 
"Люди, які зловживають курінням, найчастіше думають, що це є небезпечним тільки для їхніх легенів. Але куріння шкодить й іншим органам, навіть може позбавити людини чіткого зору. То ж до яких захворювань очей може призвести куріння?
Синдром сухого ока. При курінні пари диму з хімічними речовинами потрапляють на слизову оболонку ока та розчиняють ліпідний шар слізної плівки, а також подразнюють кон’юнктиву ока. Це призводить до порушення нормальної секреції сльози та розвитку синдрому сухого ока, який проявляється відчуттям сухості, піску в очах, почервонінням, швидкою втомою очей при роботі на близькій відстані.
Катаракта. Продукти, які потрапляють в організм при курінні, можуть змінювати структуру кришталика, що призведе до його помутніння та погіршення зору. У людей, які курять, ризик розвитку катаракти в 3 рази вищий, чим в тих, хто не має цієї шкідливої звички.
Вікова макулодистрофія. Це структурні зміни центральної частини сітківки — жовтої плями (макули). Це хронічне захворювання, яке з часом може привести до повної втрати центрального зору. Куріння підвищує ризик виникнення цієї патології та пришвидшує її прогресію у тих, хто вже хворіє на вікову макулодистрофію.
Глаукома. Курці у 2 рази частіше хворіють на глаукому, ніж люди які не курять. Глаукома — це захворювання, основним проявом якого є підвищення внутрішньоочного тиску. Основна небезпека цієї хвороби в тому, що вона може роками перебігати абсолютно безсимптомно. Симптоми з боку органа зору можуть з’явитися тоді, коли глаукома призвела до виникнення ускладнень: пошкодження зорового нерва, катаракти, сліпоти.
З огляду на вищий ризик розвитку захворювань ока у курців, людям, які мають цю шкідливу звичку, буде набагато краще відмовитися від неї. А також не забувати відвідувати лікаря-офтальмолога Центру сімейної медицини №1 м. Краматорська для профілактичних оглядів!", - повідомляється на сторінці закладу у Фейсбуці.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter