Максим Єфімов: «оборонні потреби держави потребують усіх наявних потужностей»

298055392 134240645974804 4050962904504092683 n
Максим Єфімов, співголова депутатської групи "Відновлення України":
Наприкінці липня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт (№ 7605) щодо відчуження та вилучення майна недержавних підприємств оборонного значення в умовах воєнного стану.
Документ спрямовано на збереження стратегічних активів важкої індустрії і машинобудування, розташованих поблизу окупованих територій чи зони бойових дій.
Закон надаватиме право військовим адміністраціям порушувати питання перед РНБОУ щодо вилучення критично важливого майна окремих підприємств. Насамперед тих, де існує ризик захоплення чи знищення.
Таких виробництв чимало на Донеччині, Миколаївщині, Харківщині. Діяльність на більшості з них припинили або критично скоротили. Однак оборонні потреби держави потребують їхніх потужностей для переходу на військові рейки і налагодження нових виробничих ланцюгів.
До другого читання подано низку доповнень. Зокрема про те, що підприємства, чиє рухоме майно може бути відчужене або вилучене, мають знаходитися на відстані до 30 км від району ведення бойових дій або тимчасово окупованої території. Це – обов’язкова умова.
У парламенті чув різні оцінки цієї ініціативи. Зокрема, відверто маніпулятивні. Зауважу, що законопроєкт передбачає відчуження або вилучення майна виключно на підставі рішення РНБОУ. Кабмін упродовж п'яти днів після його отримання має передати це майно суб'єкту господарювання державного сектора економіки.
Право державної власності виникає з дня введення в дію указом Президента України відповідного рішення РНБОУ. Тому будь-які зловживання виключені.
Упевнений, під час війни кожне рішення має посилювати державу і наближати перемогу. Поза сумнівами, це – саме таке.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter