З серпня антибіотики в аптеках відпускатимуть за електронним рецептом

eb7o 
З серпня антибіотики в аптеках відпускатимуть за електронним рецептом. Про це повідомив у Фейсбуці голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
 
"За даними МОЗ, кожен другий українець купує антибіотики без призначення лікаря. Іноді це призводить до важких наслідків для здоров’я, серед яких – формування стійкості організму людини до лікування антибіотиками. Один із способів боротьби з безконтрольним вживанням сильнодіючих препаратів – введення електронного рецепту. Це дозволить відстежувати дані про призначення, обсяги використання антибіотиків, зменшити випадки самолікування.
Ввести електронний рецепт на антибіотики МОЗ планувало з 1 квітня 2022 року. Але через воєнні дії рішення перенесли. З 1 серпня до кінця року триватиме перехідний період запровадження Е-рецепту на антибіотики.
 
Як отримати антибіотики у перехідний період?
 
Потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у медичному закладі, отримати електронний рецепт на діючу речовину та забрати ліки в аптеці. Пацієнт обов’язково має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо ви не зареєстровані, то зробити це теж можна у лікаря.
Винятки становлять медичні заклади, які знаходяться на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. В таких лікарнях лікар випише на антибіотики паперовий рецепт.
На найближчий час МОЗ запланувало декілька нарад для обговорення роботи за електронним рецептом, в тому числі з аптечними мережами, а НСЗУ підготувала навчальний курс для медичних працівників.
 
Е-рецепт на антибіотики – це перший етап впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні. Наш Комітет разом з МОЗ підготували відповідні законодавчі зміни, щоб нова система продажу препаратів запрацювала. На розгляд Верховної Ради направили два законопроєкти: перший (№ 7444) посилює контроль за відпуском лікарських засобів, другий (№ 7445) – вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення встановленого порядку реалізації лікарських засобів. Законопроєкти дозволять притягати до відповідальності медичних працівників та працівників аптек у разі призначення рецептурного лікарського засобу без рецепту. Зміни законодавства, якщо їх підтримає Верховна Рада, почнуть діяти через три місяці після завершення воєнного стану".
1 1 1 1 1 Рейтинг 2.50 2 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter