У Донецькому обласному краєзнавчому музеї запалили Вифлеємський Вогонь Миру

vertep v muzee

7 січня православні християни відзначають Різдво Христове. Це чудове свято любові та надії, яке святкують у колі родини і дотримуються усіх традицій цього дня.

Напередодні Різдва у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбувся цікавий захід «Музейний вертеп на Різдво».

Заступник генерального директора Донецького обласного краєзнавчого музею Валерій Сиротенко: «Ми вирішили напередодні з великих християнських свят провести такий захід. І звернулися до краматорських пластунів. Вони підтримали наші ініціативи.

Різдво святкую кожна українська родина. І ми хочемо, щоб люди знали свої традиції, підтримували їх. Бажаємо всім смачної багатої куті, і щоб народжувалося добро у наших душах та серцях». Пластуни Краматорська, за старовинною українською традицією, показали вертеп. А також принесли до музею та запалили Вифлеємський Вогонь Миру.

Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового.

Вона полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Предствник Національної скаутської організації «Пласт» у Краматорську Дмитро Гуцман: «Наша організація давно підтримує акцію передачі Вифлеємського Вогню Миру. Австрійські пластуни доставляють його з Віфлієму до Відня, а потім вогонь розходиться по всьому світу.

В Україні в цьому році передачу символічного вогню підтримала «Укрзалізниця». Ми його отримали і тепер доставляємо у громади.

Віфлеємський вогонь є символом добра, любові, всього світлого. Кожному українцю потрібно молитися перед цим вогнем. Він зберігається до Водохреща».

vertep v muzee.jpg2Гості заходу також мали змогу взяти додому вогонь з Вифлеєму. Вогнем з Вифлеєму люди традиційно запалюють свічки на Святу Вечерю.

Гість заходу Генадій Бутко та онука Уляна Данилюк: «Різдво – велике свято. Ми святкуємо його з родиною, готуємо 12 страв. Колядники до нас заходять. Ми їх пригощаємо солодощами.

Прийшли на захід з онукою, щоб подивитися вертеп, та побачити Віфлеємський вогонь».

Захід завершився переглядом фрагментів кінофільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». А також виставки «Різдво. Погляд крізь століття».

vertep v muzee.jpg1

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter