Новорічна та різдвяна казка минулих років у Донецькому обласному краєзнавчому музеї

novorіchna vistavka5Поринути у новорічну та різдвяну казку минулих років можна завдяки цікавій виставці «Різдво. Погляд крізь століття».

novorіchna vistavka4Вона проходить у Донецькому обласному краєзнавчому музеї. В експозиції представлені новорічні прикраси, листівки від кінця ХІХ століття до сучасності.

Це скляні намиста, паперові гірлянди, фігурки тварин пап’є-маше, ватні іграшки та багато іншого.

Куратор виставки Наталія Овсяннікова, розповіла, що в експозиції є навіть заборонена ялинка родини мешканця станції Краматорська Володимира Кисельова.

«До 1935 року святкування нового року було заборонено. Але люди все одно святкували і ставили ялинку. Прикрашали її іграшками, які робили самі. І от така ялинка була в родині краматорця Володимира Кисельова. Вона тепер зберігається у колекції нашого музею».

Заступник директора музею Валерій Сиротенко розповів гостям виставки про історію кожного з новорічних свят. І ознайомив з традиціями святкування Нового року та Різдва у різні часи.

novorіchna vistavka3Краматорцям сподобалася виставка та цікаві експонати. За словами відвідувачів, вони немов повернулися у дитинство. 

 

Ганна Іванівна, мешканка Краматорська: «Я немов поринула у минуле, у своє дитинство. Мені це близько, виставка чудова. Навіяла спогади, часи, коли ми святкували новий рік всією сім’єю… Дякую за виставку, вона чудова».

Ірина, мешканка Краматорська: «Цікаво, сподобалася виставка. Особливо ті іграшки, які створювали своїми руками у минулому стріччі. В мене також є новорічні іграшки радянських часів. А от таких старовинних немає. Я отримала задоволення від побаченого».

Гості із задоволенням роздивлялися експонати та фотографувалися на пам'ять.

novorіchna vistavka7

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter