Творимо себе – творимо Україну!

 gtredhytzde

Українська академія лідерства або як неформальні освітня програма формує національно свідому молодь.

"Протягом семи років в Україні працює Українська академія лідерства – річна програма всебічного розвитку, неформальної освіти для молоді, що хоче змінювати себе, Україну і світ", – розказує студентка Української академії лідерства – Гончарова Емілія з Краматорська.

"У Академії є своєрідний девіз: проблеми ми називаємо викликами. Одним з перших викликів, які долають студенти ще у перші дні Академії, є подолання вершин українських карпатських гір. Так у вересні цього року усі 200 студентів разом із командою піднялися на гору Петрос, висота якої на 40 метрів нижче Говерли. Це фотографія львівського осередку на вершині."

IMG 20211217 140656

"Будучи студенткою Академії, я до кінця зрозуміла цінність "Бо ми – Україна" – одну з семи цінностей, які поширює Академія.

Значною частиною формації в Українській академії лідерства є усвідомлення студентів - чому ми українці? Одним із ключових напрямків діяльності Академії є проведення акцій та подій, спрямованих на краще розуміння історії наших земель. Актуальне питання, на мою думку, що прагне вирішити Академія, подібне до цитати з роману "1984" Джорджа Орвела: "Хто керує минулим, той керує майбутнім; хто керує сьогоденням, той керує минулим".

За три місяці навчання тут студенти взяли участь у низці заходів, спрямованих на патріотичне виховання.

У листопаді ми взяли участь в акції  "Марафон, який ніхто не хоче бігти"– міжнародному проєкті, що привертає увагу до російської агресії на сході в Україні. Символічним у марафоні є те, що в ньому немає фінішу, як і агресії Росії стосовно України, що триває з давніх-давен. До речі, долучитися до цього марафону може будь-хто охочий.

Також пам'ятною для мене була акція 14 жовтня "Герої серед нас" до Дня захисників і захисниць України, під час якої 200 студентів назвали імена героїв, що загинули у російсько-українській війні. А також відвідування відкриття пам'ятника героям у Чернівцях, що полягли на сході у час сьогоднішньої війни, лишило скорботні думки.

На фото – Гончарова Емілія під час експедиції до Чернівців у листопаді цього року.

IMG 74f6639dca4e06f88538a4e51ce0c87e V

"Вони захистили нас своїми крилами"- ці слова, викарбовані на мурі однієї будівлі на Майдані Незалежності, що я побачила під час події "Згадай Майдан" на форумі з державотворення, де студенти мали можливість зустрітися з учасниками Майдану, послухати історію про те, як це усе відбувалося, досі є важкими для усвідомлення.

Мені дуже вразила подія, проведена до 27 листопада – Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні. Покликаючись на "Закон про 5 колосків", студенти роздавали звичайним перехожим колоски, нагадуючи про штучне приборкання нашого народу- геноцид, про масштаби мільйонів померлих українців, яких такі ж колоски могли врятувати, або ж навпаки. Студенти минулих років під час експедиції до Ізраїлю проводили захід "Uncounted" ("Непораховані"), влаштувавши "ресторан", у меню якого входив орієнтовний раціон українця у роки Голодомору. Це було щось на кшталт окропу з кори, гіллям, різноманітнтх трав – усе, що могло допомогти вижити у ті часи.

Шануючи минуле, ми зміцнюємо свій український дух.

Попри вже здійснені заходи та акції Українська академія лідерства планує багато інших подій. Запрошуємо усіх охочих доєднуватися до заходів, що проходять у п'яти містах розташування осередків Української академії лідерства: Харків, Маріуполь, Миколаїв, Київ, Львів, або ж брати участь у волонтерстві, яке є актуальним, зокрема, плетіння сіток для українських військових.

Статтю написала: студентка Української академії лідерства – Гончарова Емілія з Краматорська, випускниця Краматорської української гімназії, що навчається у львівському осередку Академії 2021-2022 року.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 3 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter