flagman223x100

tes2 2

lom4

9999300х150

16:40 / 01.10.2020
43

Про шкідливість цигарок, в тому числі електронних

54c01f97d0aa1f54645db7712144524f

Куріння стало пагубною звичкою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я наслідком куріння є 9% всіх смертей у світі. Паління цигарок являється причиною смертності від раку легенів в 90% випадків, від бронхіту та емфіземи в 75% випадків, від серцево-судинних захворювань в 25% випадків. Кожні 10 секунд ще 1 людина помирає внаслідок куріння. 25% систематичних курців помирають передчасно на 10-30 років. Незважаючи на те, що населення усвідомлює про шкідливість паління, останнє стало масовою пагубною звичкою.

Вже нікого не дивують курці на вулицях, в скверах та в парках, в кабінах водіїв пасажирського транспорту, на зупинках, прибудинкових територіях, в під’їздах житлових будинків. Прибудинкові території, тротуари, сквери, парки, зупинки транспорту забруднені огарками, пачками з-під цигарок. Це також дає привід почати палити підліткам, враховуючи їх недосконалу психіку. Особливості психіки підлітків перетворювати негатив в позитив, перекреслюють тактику залякування негативними наслідками куріння при антитютюновій пропаганді.

Нікотин - основна складова речовина цигарок, як звичайних, так і електронних, визиває залежність від якої дуже важко позбутись. Нікотин ушкоджує ділянки мозку, що відповідають за розвиток мишлення, мовних навичок, а також за короткочасну та довгострокову пам’ять. Крім того, нікотин сприяє звуженню кровоносних судин, з-за цього починається кисевий голод головного мозку та інших органів.

Судини під дією нікотину постійно стоншуються, гублять еластичність, а це призводить до геморагічного інсульту, захворювань серця (інфаркт міокарду), нирок, атеросклерозу судин нижніх кінцівок (що приводить до гангрени нижніх кінцівок і ампутації).

Нікотин, що знаходиться в повітрі під час та після паління може нанести шкоду розвитку мозку дитини, яка знаходиться в череві матері, а також погано впливає на мозок, щитоподібну залозу тих, хто палить та їх оточенню. В місті біля кіосків по продажу електронних цигарок постійні черги. Затяті курці перейшли від звичайних цигарок до електронних, вважаючи їх нешкідливими. Багато хто палить в парках, вдома в присутності дітей і, навіть, в офісах.

Виробники цигарок затверджують, що останні майже не шкідливі. Однак, такі цигарки наносять непоправимий збиток здоров’ю курячих та їх оточенню. Змінена форма, але не змінений зміст. Тому що і в електронних цигарках міститься той же нікотин. В різних видах електронних цигарок міститься різна кількість нікотину. В них може бути половина тієї кількості, що міститься в звичайних цигарках, а може бути рівно стільки ж наркотику.

Крім нікотину, в електронних цигарках міститься 31 шкідлива хімічна речовина, в тому числі окис пропилену і гліцидол, що являються канцерогенами. А акролеїн і формальдегід володіють токсичними властивостями. Акролеїн подразнює слизові оболонки очей та дихальних шляхів, а також проявляє мутагенні властивості. Формальдегід, окрім перелічених властивостей, чинить вплив на центральну нервову систему.

Нікотин визиває мутації клітин, і в наступних поколіннях ці мутації тільки збільшуються. Так, бабуся,що палила та померла в 70 років, своїм дітям передала мутовані гени, її дочка вже не доживе до 70 років, крім того, ці мутовані гени передадуться і онучці, навіть якщо її мати не палила, і онучка проживе ще менше або буде страждати онкологічними захворюваннями. Любителям електронних цигарок загрожує безплідність.

Вчені наполягають, що на електронні цигарки необхідні розповсюджуватись всі ообмежувальні правила щодо паління, які діють в випадку звичайних цигарок. Крім того, необхідно обмежити їх рекламу і, навпаки, застосувати заходи, що сприяють відмові від їх вживання серед підлітків. Пачка цигарок,викурена на протязі однієї години, призводить до смерті, саме в пачці міститься та сама вбивча капля нікотину, що вбиває коняку.

Кидайте палити і будьте здорові! Завідувачка відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Краматорської міської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Жолудь Надія Петрівна

 

1 1 1 1 1 0 голосов


Добавить комментарий

20000000

evgenia

top5

На сколько Вы готовы к отопительному сезону 2020-21

Погода:

17°C
Краматорск

Влажность 67%

Ветер 6 м/с

Давление 758 мм

Курс валют НБУ на 01.10.2020:

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта