flagman223x100

tes3 2

lom4

9999300х150

Як подорожчання будівельних робіт в Україні вплине на ринок нерухомості

крам38

Якщо вас цікавить квартира від забудовника, Львів може запропонувати більше ніж вигідні пропозиції.

Якщо вас цікавить квартира від забудовника, Львів може запропонувати більше ніж вигідні пропозиції. Якщо певні варіанти сподобаються, є високі шанси на те, що зможете знайти ще більше цікавих та якісних пропозицій по вигідній ціні. До того ж, купуючи квартиру у забудовника можливо обрати саме той варіант житлової площі, який дійсно буде найкращим саме для вас. Вкладаючи в майбутню квартиру ще на момент проекту будинку, можливо непогано зекономити, оскільки забудовники часто пропонують доволі вигідні ціни, які в перерахунку до вартості готового житла можуть значно заощадити кошти.

Однак останні новини з будівельного ринку викликають не такі позитивні емоції, як того хотілося б. Почати хоча б з того, що вартість послуг будівельників виросла у порівнянні з минулим роком. Такими змінами уже важко когось здивувати, і тим більше, злякати. Всі звикли, що ринок нерухомості зазвичай підіймає, а не опускає ціни. Особливо на тлі ситуації з коронавірусом, коли більшість сфер життя опинились в підвішеному становищі.

Але давайте розглянемо більше точних цифр. Якщо брати до уваги цифри, данні за 2019 рік показують, що за звітний період показники вартості будівельних робіт виросли на 2%. Такі результати показали перевірки, які провів Держстат. Результати брались за січень і серпень 2019 і 2020 року. Якщо вірити точним показникам, різниця складає 1,8% в сторону підвищення вартості. Звісно, звістка не особливо приємна, але все ж є і певні позитивні сторони. Наприклад, подорожчання могло бути більш суттєвим.

Зацікавленість викликає, що саме піднялось у ціні, щоб створити такий відрив між показниками. Подорожчання спостерігається не у всіх сферах, а лише в деяких. Але відсоток цих подорожчань відрізняється. Наприклад, подорожчання спостерігається в наступних сферах:

  • Житлове будівництво. В даній сфері ціни виросли на 4,1%, що буде доволі відчутним для людей, які тільки планують вкладати кошти у власний будинок.
  • Розробка інженерних споруд. Оскільки дана галузь є однією з найскладніших у сфері будівництва, подорожчання на 4,6% було цілком очікуваним, враховуючи ситуацію.

Проте є деякі сфери, де вартість будівництва, навпаки, впала. Це стосується нежитлових будівель, де відсоток втрати вартості складає 0,1%. Але і цього достатньо, щоб налаштувати вкладників на позитивний лад. Держстат і далі проводить перевірки, повідомивши, що ціни продовжуватимуть рости. Для цього була показана динаміка росту, відповідно до якої, в місяць зміни вартості можуть складати в окремих сферах до 0,8%. А в таких, як будівництво інженерних споруд може вирости на 2,2%, всього лише за місяць. Що стосується нежитлового будівництва, вартість послуг у даному напрямку виросла на 0,8%, що помітно більше ніж у сфері житлових споруд, де ріст ціни склав всього 0,6%.

Хоча все ж не варто сильно розчаровуватись, оскільки показники за минулі роки були ще більш негативними. Наприклад, приріст ціни у 2019 році порівняно з 2018 склав 6%, а у 2018 порівняно з 2017 показники зросли майже на четвертину – на 23%. Тому актуальна ситуація не повинна розчаровувати, а навпаки, вселяти надію, що ріст цін зупиниться або навіть піде на спад. Це було б навіть непогано, враховуючи, що більшість потенційних покупців, які хотіли би вкласти гроші в житло, обирають об’єкти, які відрізняються підвищеним рівнем комфорту.

Така тенденція є наслідком карантину, та зменшенням купівельної активності людей, які шукали варіанти для купівлі житла. Тому забудовники почали ще більше конкурувати між собою, щоб привести для себе більше покупців. А найкращий спосіб конкуренції – запропонувати те, що не можуть інші. Тобто, якісніші варіанти житла. Звісно, ціна об’єкта також є дуже важливою, або більшість покупців готові заплатити більше, тільки щоб отримати високоліквідний об'єкт з хорошою інфраструктурою.

*На правах рекламы

1 1 1 1 1 0 голосов


Добавить комментарий


20000000

evgenia

top5

Ничего не найдено!

Погода:

-1°C
Краматорск

Влажность 100%

Ветер 5 м/с

Давление 774 мм

Курс валют НБУ на 06.12.2020:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта