13:13 / 12.01.2019
647

У перший клас – за новими правилами. Як зараховуватимуть дітей до школи

 

1518010218 pervoklassnica za partoi 2422

Міністерство юстиції погодило Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів. Документ набуває чинності сьогодні, 8 травня, а Нова українська школа підготувала аналіз того, як відтепер прийматимуть дітей у перші класи

Головна мета нового Порядку – запропонувати альтернативу вступним конкурсам у перші класи. Раніше школи приймали учнів за конкурсом. Закон “Про освіту” заборонив проводити тестування дітей, які ідуть у перші класи. Перевіряти рівень знань 6-річних дітей – несправедливо, адже не всіх їх вчать писати, читати і рахувати до школи, йдеться у документі. До того ж, це великий стрес для дитини.

– Після відміни конкурсу, школам потрібно було запропонувати новий алгоритм зарахування учнів – для цього і потрібен новий Порядок. Закон визначив, що кожна дитина має гарантоване місце в школі, за місцем проживання. Водночас, вона має право вчитися і в іншій школі, – коментує радниця Міністра освіти Иванна Коберник.

Тобто, дитина, яка проживає на території, яка закріплена за школою, має першочергове право на зарахування.

Дату початку прийому документів для зарахування в перші класи місцева влада визначатиме самостійно, але він має закінчитися до 31 травня.

1 червня школа приймає всіх учнів, які мають першочергове право на зарахування. Сюди ж належать діти співробітників школи, братики/сестрички учнів цієї школи та випускники дитячого садочка, якщо він є у складі закладу.

Далі, якщо школа має вільні місця і більше охочих на вступ, то до 15 червня проводиться жеребкування, за результатами якого і зараховуються нові учні.

Що необхідно зробити для зарахування до школи:

  1. Одному з батьків потрібно прийти до школи з документом, що посвідчує його чи її особу, і написати заяву. До заяви потрібно додати копію свідоцтва про народження дитини (у школі можуть попросити надати оригінал), а також оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о.
  2. У разі наявності та за бажанням одного з батьків до заяви можна додати оригінал або копію висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитину чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації. Це потрібно лише для дітей з особливими освітніми потребами, аби школа відкрила інклюзивний клас.
  3. У разі подання копій медичної довідки і висновку, потрібно принести оригінали до того, як директор школи видасть наказ про зарахування учнів (нагадуємо, що перший наказ про зарахування директор підписує не пізніше 1 червня, а другий (у разі наявності вільних місць) – до 15 червня).
  4. Якщо батьки хочуть, то можуть надати документ, що підтверджує місце проживання дитини або одного з них на території обслуговування школи.
  5. Якщо дитина або хтось з її батьків має довідку ВПО, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, і не має свідоцтва про народження, – вона зараховується до школи без нього. Водночас, директор школи зобов’язаний звернутися в орган опіки за місцем проживання дитини, аби сприяти оформленню свідоцтва про народження.
  6. Якщо дитина вступатиме в школу не за місцем проживання, але в ту, що розташована в тому ж населеному пункті, батькам потрібно взяти довідку про незарахування дитини в школу за місцем проживання і принести її в іншу до видання наказу про зарахування (тобто до 15 червня). Школа зобов’язана видати її протягом одного робочого дня.

Громадська організація “Батьки SOS” підготувала інструкцію для батьків щодо зарахування учнів.

Источник: dtv.dn.ua

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

Защитный код Обновить

top5
Изучаете ли вы этикетки пищевых продуктов, прежде чем их приобрести?

Погода:

-2°C
Краматорск

Влажность 68%

Ветер 5 м/с

Давление 756 мм

Курс валют НБУ на 16.01.2019:

RUB 10 RUB 4.1953
EUR 100 EUR 3189.8883
USD 100 USD 2800.8502
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта