13:13 / 12.01.2019
598

Природознавчий музей: дивись, грай і досліджуй

Наш кореспондент Олексій Ладика перебуває в Великобританїї. Своїми враженнями від мегаполісу він ділиться з нашими читачами.

Свою музейну програму у Лондоні я відкрив відвідуванная Природознавчого музею (Natural History Museum). Це один з низки лондонських музеїв, які можна відвідувати безкоштовно.

Скажу відверто, я не любитель ходити по музеях, бо мені це здається нудним, особливо природознавство, але тут змінилося моє уявлення про музеї. Головна фішка Музею Природознавства в тому, що ти тут не тільки дивишся на численні експонати, ти одразу можеш стати дослідником, це інтерактивний музей.

Natural History Museum було засновано у 1881 році, це четвертий за відвідуваністю музей у Великій Британії. Він знаходиться у величезній споруді, побудованій у романо-германському стилі, яка ліпше нагадує якийсь королівський палац, аніж музей.

Колекція музею нараховує більше 6 млн. експонатів рослин, 55 млн. екземплярів тварин, 500 тис. каменів та мінералів і 9 млн. залишків з палеонтології. Найвідоміші експонати Natural History Museum – 25-метровий скелет динозавтра диклодока та 30-метровий кит.

{gallery}2013/muzlon{/gallery}

Коли ти заходиш до музею, тебе одразу зустрічає величезний скелет диклодока і вже тут ти можеш погратися: ти можеш обрати, яким кольором цей динозавр буде світитися та змусити його заричати. Але це буде коштувати 3-5 фунтів: музею ж треба з чогось жити (я чув, що лише на цій іграшці з динозавтром Natural History Museum заробляє близько 400 млн. фунтів на рік).

Я не буду розповідати про численні скелети та черепи первісний людей, про мінерали та метеорити, про пташок та інші експонати. Це в мене не викликає жодних емоцій. Але те, що мене вразило, так це інтерактив. Він присутній усюди. Найперше – це планшетні екрани біля експонатів палеонтолгії: ти дивишся на якийсь череп чи знаряддя праці, чи камінчик, натискаєш на екран і там тобі видає повністю всю інформацію про цей експонат.

Потім ти можеш дізнатися про температуру та силу тяжіння на інших планетах Сонячной системи: натискаєш на кнопочку біля зображення планети, а тобі видає діаграму: ось температура, наприклад, на Венері, а ось температура на Землі. Ти дивишся, порівнюєш і розумієш: «Так, на Венері щось дуже спекотно».

Але найбільше мене вразив зал ентомології, в якому представлені комахи. Оскільки я зараз читаю трилогію про мурах Бернара Вербера і цей автор змусив мене захопитися комахами, то мені дуже цікаво було подивитися та почитати, як ці тварини влаштовані. У тіт є все для цього. Вразиза мене репродукція гігантського чотириметрового термітника, який зазвичай будують африканські терміти – родичі та вороги мурах. Ти заходиш у цей термітник, а там стоїть екран, який показує фотографії цих комашиних хмарочосів, а чоловічий голос розповідає про життя термітів.

Не міг я відірватися від макету мурахи. Вже було закриттся музею, а я все натискав на екранчик біля макету. Екранчик мене питає: «Зі скількох частин складається тіло мухи?», я натискаю один з варіантів, вгадую і макет мурахи, який до того був розібраний, починає складатися. Потім в мене питають, скільки крил у мурахи, я натискаю: «Чотири», мені пише: «Спробуйте ще раз», я натискаю: «Два», мені пише: «Так, у самок та самців деяких видів є крила, вони ними користується під час спаруювання. Але в нашому випадку це невірно», тоді я натискаю варіант без крил. Я би ще і ще натискав, я би ше грався, але хлопці мене витягли, бо оголосили про завершення роботи музею.

В Natural History Museum можна досліджувати, граючись, силу тяжіння, якісь фізичні закони природи, взаємодію води та інших речовин, кригу, вітер... та все, мабуть, можна досліджувати. Це іграшка для розуму. Саме тому, мабуть, у музеї була неймовірна кількість дітей, які усе натискали, крутили, тягли. Якщо мене важко було витягти з музею, то дітей і поготів.

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

Защитный код Обновить

top5
Изучаете ли вы этикетки пищевых продуктов, прежде чем их приобрести?

Погода:

-1°C
Краматорск

Влажность 80%

Ветер 2 м/с

Давление 752 мм

Курс валют НБУ на 16.01.2019:

RUB 10 RUB 4.1989
EUR 100 EUR 3217.7763
USD 100 USD 2816.6809
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта