Україна витратила 40 млрд доларів на підтримку курсу

69194 600x450

В ток-шоу "Ехо України" заступник голови Національного банку України Олег Чурій прокоментував зміцнення курсу української гривні на світовому ринку валют.

– Те, що гривня зміцнюється, тобто за долар треба менше давати гривень, – це ознака чого?

- Перш за все, це ознака плаваючого курсу. Я хотів би сказати, що коли гривня зміцнюється або послаблюється – це не є ні зрадою, ні перемогою. А це ознака того, що 4 роки тому ми перейшли на плаваюче курсоутворення, і воно необхідне для функціонування нашої економіки. Тому що ми маємо досвід вкрай негативний так званого фіксованого курсу, який створював примару стабільності, але який дуже дорого коштував українській економіці і українським громадянам.

Наприклад, декілька фактів. З 2008 по 2014 рік Національний банк витратив на підтримку фіксованого курсу 40 мільярдів доларів. На сьогодні, хочу нагадати, державні борги в іноземній валюті складають приблизно десь 47 мільярдів доларів. Тобто ми витратили 40 мільярдів доларів, просто щоб утримати курс на якомусь неприродному рівні, витратили резерви, набрали боргів. І маємо те, що маємо.

– Ви так сказали, що це нічого не означає, а тільки плаваючий курс… Але люди кажуть, що гривня зміцнилась. Це ж краще, ніж, наприклад, було б 60 гривень за долар, правда?

- Курс повинен відповідати якимось фундаментальним факторам і економічним реаліям. Є попит і пропозиція. Попит іде від імпортерів, які завозять продукцію імпортну в Україну. Попит іде від тих позичальників, які у свій час взяли кредити в іноземній валюті. Вони купують іноземну валюту для того, щоб розрахуватись з кредиторами. А пропозиція йде від експортерів, пропозиція йде від нових кредитів, нових залучень. І ми маємо курс, який складається від попиту і пропозиції, як і любий інший товар.

prm.ua

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

top5

Ничего не найдено!

Погода:

18°C
Краматорск

Влажность 59%

Ветер 6 м/с

Давление 759 мм

Курс валют НБУ на 21.05.2019:

RUB 10 RUB 4.0632
EUR 100 EUR 2926.0773
USD 100 USD 2620.2895
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта