Зима без блекаутів: Україна та США переобладнали системи ППО - деталі від Міненерго

2fb5f36c f3d8cd03f136de0039f3919873ce765d

Україна готується до можливих ударів з боку окупантів по об’єктах інфраструктури з наближенням зими. Тому разом із США створила "гібридних монстрів" - переобладнані системи ППО. Вони дозволяють заповнити критичні прогалини в українській нашій обороні.

Цю програму американські посадовці називають FrankenSAM, повідомляють у Міненерго. Вона поєднує сучасні ракети "земля-повітря" західного калібру з переобладнаними пусковими установками радянських часів або радарами, які вже є у захисників. У цієї імпровізованої ППО є три варіанти:

  • поєднує радянські пускові установки "Бук" і американські ракети Sea Sparrow,
  • поєднує радари радянських часів і американські ракети Sidewinder, які випробували протягом останніх декількох місяців на військових базах у США. В Україні вони з’являться цієї осені,
  • ракетний комплекс Hawk, який скомбінували з радянським обладнанням.

Варто додати, що під час обговорення одного з пунктів українського плану формули миру, а саме енергетичної безпеки, міністр енергетики України Герман Галущенко зазначав, що Україна стала першою країною у світі, яка запроваджує багаторівневий захист цивільної енергетичної інфраструктури. Це максимально дозволить вберегти її від наслідків ворожих атак.

Укренерго про захист енергооб’єктів під час війни

Українським енергетикам першими у світі довелося розробляти фізичний захист для енергооб’єктів під час війни. Енергосистема жодної країни світу не потерпала від атак такого типу й такого масштабу, як українська. Тому і рішень готових ні в кого не було. Про це голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький розповідав у нещодавньому інтерв’ю. 

"Деякі елементи можна прикрити інженерним захистом. Без зайвих деталей, скажу, що ми це робимо. Знову ж таки, вперше у світі. Таких рішень захисту від ракет та дронів типу "Шахед-136" у світі просто немає, їх треба було вигадати. От цього літа були сформовані технічні рішення, які дозволять захищати наші енергооб'єкти від такого типу загроз. Зараз іде будівництво відповідних інженерних споруд. Підстанції Укренерго стануть першими об'єктами, на яких такі рішення просунутого захисту проти дронів втілять", - зазначив Кудрицький.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter