Яке покарання передбачає неявка до військкомату після отримання повістки – юристи

17eeb056d97f07c49c785fa029f47fa9

В Україні триває активна процедура мобілізації чоловіків, що викликає незадоволення.

Багато військовозобов'язаних уникають візиту до військкомату, розуміючи, що у цьому випадку передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність. Яке покарання чекає на чоловіків в разі порушення військового обліку – розповідає "Дивогляд".

Отримавши повістку в руки, чоловік повинен явитися до військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Неявка сприйматиметься як ухилення від мобілізації та виконання військових обов'язків. Відповідні дії караються законом. Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилянтам загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.

Якщо військовозобов'язаний не перебуває на військовому обліку та свідомо ухиляється від нього, після першого попередження від керівника ТЦК та СП на нього може поширюватися кримінальна відповідальність за ст. 337 ККУ. При цьому варто відмітити, що попередження може відбуватися у будь-якій формі.

У цьому випадку передбачається штраф у розмірі 300-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – близько 5,1 тис – 8,6 тис грн. Суд має право замінити штраф виправними роботами до 1 року.

Якщо військовозобов'язані порушують правила військового обліку, не виконують свої зобов’язання, що визначені порядком ведення військового обліку, вони притягуються до відповідальності відповідно до ст. 210 ККУ. Зокрема, якщо чоловік:

  • не з’явився за викликом до військкомату без вагомих причин. Навіть для уточнення облікових даних або проходження медкомісії;
  • не повідомив ТЦК та СП про зміну місця проживання чи облікових даних тощо.

У цих випадках покарання передбачає виплату порушником штрафу у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімув доходів громадян (850-1700 грн).

"Хоча варто звернути увагу, що неявку до ТЦК та СП після належного отримання повістки про мобілізацію кваліфікуватимуть як ухилення від мобілізації, що тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до статті 336 Кримінального кодексу і позбавлення волі від 3 до 5 років", – кажуть юридичні експерти.

1 1 1 1 1 Рейтинг 1.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter