У росії обвал цін на нафту зробив у бюджеті "дірку" на трильйон рублів

aaa2

Російський федеральний бюджет на 2023 рік вже зверстаний з дефіцитом у 3 трильйони рублів через падіння цін на нафту Urals, вартість якої впала до рівнів 2020 року.

За даними Telegram-каналу Finanz, у проект бюджету-2023 заклали нафту $70 за барель і курс долара на рівні 68,3 рубля. Але за фактом російська нафта коштує $52 під час відвантаження з портів Приморська та Новоросійська.

З початку листопада Urals подешевшав на 30% - удвічі більше, ніж Brent, оскільки нечисленні покупці - Китай, Індія і Туреччина - вимагають знижок, що вже досягають майже 40%.

Як результат: бюджет недорахується до трильйона рублів нафтогазових доходів, оцінюють аналітики Росбанку. Його дефіцит збільшиться до 4 трильйонів рублів, і в результаті без забезпечення податкової виручки залишиться кожен сьомий рубль, який уряд планує витратити (загалом 29 трлн).

Мінфін вже фіксує скорочення потоків нафтової ренти, яка забезпечує кожен третій рубль податкової виручки. У жовтні збори НПДІ на нафту (508,4 млрд рублів) впали до мінімуму травня 2021 року, а порівняно з максимальними значеннями квітня (1,152 трлн рублів) впали більш ніж у 2 рази.

Надходження експортного мита на нафту також уполовинилися: понад 80 млрд рублів у березні та квітні та 40,8 млрд - у жовтні. У листопаді, за оцінкою Bloomberg, надходження мит пробили "дно" з початку війни: з другого тижня листопада вони тримаються нижче 120 млн. доларів на тиждень, хоча в літні місяці перевищували 170 млн. доларів, а навесні - 200 млн. доларів.

До бюджету наступного року Мінфін заклав падіння нафтогазових доходів на 23% - з 11,166 до 8,939 трлн рублів. Насправді їх обсяг уперше з пандемії може виявитися нижчим за 7 трильйонів рублів.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter